Bordeaux
Bordeaux 4:1 Monaco
Monaco

Ivan Dorian Molnar • nedjelja, 17.08.2014.

Bordeaux je nakon dva odigrana kola zasjeo na vrh Ligue 1. U fantastičnom stilu! Žirondinci su u drugom dijelu na Stade Chaban-Delmasu potpuno razbili Monaco i slavili s 4:1, a hrvatski reprezentativac Danijel Subašić skrivio je jedanaesterac...

Willy Sagnol svojim dolaskom unio je puno reda u momčad Bordeauxa, koja nakon dva kola drži vrh francuskog prvenstva. U goste im je u drugom kolu stigao Monaco, financijski potkovana momčad puna kvalitetnih pojedinaca te s našim Danijelom Subašićem na vratima. Nije se hrvatski reprezentativac proslavio večeras...Iako je Monaco bolje otvorio susret.

Gledatelji na Stade Chaban-Delmasu bili su razočarani igrom Bordeauxa u prvom dijelu. Žirondinci su djelovali dosta nesigurno na terenu, Monaco je držao konce igre i pogotkom Berbatova glavom u smiraju poluvremena na odmor otišao s prednošću od 1:0.

Međutim, u nastavku je Bordeaux pokazao novo lice. Nakon samo tri minute igre Diego Contento je s lijeve strane glavom uposlio svog imenjaka Rolana, koji šalje loptu pokraj Subašića za 1:1. Contento je lijevi bek pristigao ove sezone iz Bayerna, nekadašnjeg kluba trenera Willyja Sagnola, još iz igračke karijere.

Izjednačujući pogodak podigao je Žirondince, koji su u 61. minuti stigli i do vodstva. Abdennour je u kaznenom prostoru srušio Khazrija, a sudac je pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač za 2:1 bio je Argentinac Emiliano Sala, postigavši tako svoj prvi pogodak u Ligue 1. Pet minuta kasnije Bordeaux je iz svojeg najjačeg oružja, prekida, povećao svoju prednost. Nakon ubačaja s desne strane skočio je Sane, proslijedio je glavom na drugu vratnicu za Rolana, koji iz nedozvoljene pozicije postiže svoj drugi pogodak – 3:1.

Sudbinu kluba iz Kneževine zapečatio je Khazri u 75. minuti, realiziravši jedanaesterac koji je sam izborio. Neshvatljivo je na jednu loptu na rub šesnaesterca istrčao Subašić te srušio natrčalog Khazrija, zaradivši za taj prekršaj i žuti karton.

Zadnji put je Monaco prve dvije utakmice otvaranja u Ligue 1 izgubio još 2006. godine, a Bordeaux im je u ovom susretu očitao lekciju: Novac ne pobjeđuje momčad. Pravi timski duh pokazali su Žirondinci u nastavku, u kojem Monacu nije pomogao ni ulazak još uvijek nespremnog Kolumbijca Radamela Falcaa.

• crodevils18.08.2014. u 11:05
    monaco je dosta očajno krenuo u sezonu.. moraju pod hitno nešto drastično promijenit ili će se ova sezona pretvorit u katastrofu.. nije valjda da je samo james igrao u prošloj sezoni,a da su svi ostali statirali
    crodevils
  • Zdren18.08.2014. u 09:41
    lol, kaj mu je v glavi bilo da je tak izletil?
    Zdren
  • Yakov18.08.2014. u 01:35
    čudo nije krenulo pljuvanje po subašiću od likova koji nisu pogledali ni sažetak utakmice
    Yakov
  • Obrisan korisnik17.08.2014. u 23:35
    Po meni ovo nije penal, frajer se zabio u Subasicevu nogu, no dobro. 3. gol Bor. je zalede od 2 metra, a to se u tekstu uopce ne spominje.
  • teletabis8917.08.2014. u 23:05
    Prvo poluvrijeme slabo, drugo bolje. Monaco je sada u dosta teškoj situaciji jer prvo gostuje u Nantesu, pa dočekuje Lille, pa gostuje na Gerlandu.