Ivan Dorian Molnar • subota, 23.08.2014.

Nakon tri odigrana kola Bordeaux s maksimalnim učinkom predvodi ljestvicu francuskog prvenstva. Žirondinci su 3:1 slavili kod Nice, a jedan pogodak u pobjedu ugradio je potencijalni hrvatski reprezentativac Gregory Sertić. Lille je pobjedom protiv Lorienta stigao na drugu poziciju...

Gregory Sertić stigao je sa svojim Bordeauxom na megdan nesuđenom hrvatskom reprezentativcu Dariju Cvitanichu, Argentincu koji odrađuje svoju treću sezonu u dresu Nice. Poveli su domaćini već u 12. minuti preko Bosettija, ali Žirondinci su se vratili u sličnom stilu kao protiv Monaca. Khazri je ponovno iznudio jedanaesterac, kojeg je u pogodak za 1:1 u 32, minuti pretvorio Cheick Diabate.

Nice je bila puno opasnija u prvom dijelu, ali nastavak je donio potpuno drugačiju sliku. Momčad Willyja Sagnola jurnula je naprijed i već u drugoj minuti drugog poluvremena stigla do preokreta. Strijelac prvog pogotka Diabate pretvorio se u asistenta, posluživši Maurice-Belaya, koji je matirao domaćeg vratara Haasena za vodstvo gostiju od 2:1. Točku na „i“ stavio je Gregory Sertić golom samo osam minuta kasnije, a Žirondinci su susret završili s deset igrača, jer je u 81. minuti drugi žuti karton zaradio Diabate. Bordeaux je ovom pobjedom ostao na vrhu Ligue 1 s maksimalnim učinkom iz tri kola.

Prvi pratitelj Bordeauxa je Lille, koji se oporavio od ovotjednog domaćeg poraza u Ligi prvaka protiv Porta. Ekipa Renea Girarda na svom terenu nadigrala je Lorient, iako su se gosti iz Bretanje dobro držali u prvom dijelu. Ipak,kvaliteta Lillea došla je do izražaja u nastavku, prvo je Delaplace u 58. minuti doveo domaćina u vodstvo, da bi Kjaer u 74. minuti postavio konačnih 2:0.

Dobru formu zadržao je i Montpellier, koji je nakon slavlja na Velodromeu prošlog tjedna identičnim rezultatom svladao i Metz. Strijelci za pobjedu momčadi s Mossona bili su u završnicama svakog poluvremena Tiene i Camara. Bastia je bez kažnjenog Brandaa svladala Toulouse, a jedini pogodak postigao je u 24. minuti s bijele točke Boudebouz. Caen je stigao na diobu treće pozicije pobjedom kod Reimsa od 2:0. Gosti su u sedam zadnjih minuta „nokautirali“ Reims golovima Kantea i Bazilea.

U sutrašnjim dvobojima trećeg kola od 14 sati sastaju se Lyon i Lens, u 17 sati igraju Saint-Etienne i Rennes, dok je večernji termin u 21 sat rezerviran za dvoboj Nantesa i Monaca.