MAXtv Prva liga, 6. kolo, 24.08.2014, 19:00 h, Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 3.000
Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Goran Pataki (Đakovo), Dejan Berger (Osijek)

Josip Piršljin • nedjelja, 24.08.2014.

Rijeka nije uspjela doći do 17. uzastopne pobjede, Lokomotiva se "probudila" i pobijedila 2:1, te tako pobjegla sa začelja ljestvice. Kek je odmarao par standardnih igrača što je rezultiralo prvim gubitkom bodova ove sezone.

Matjaž Kek je odlučio odmoriti nekolicinu standardnih igrača nakon iscrpljujućeg dvoboja u play-offu Europske lige protiv Šerifa. Na vratima se tako našao Prskalo umjesto Vargića, a na klupi su bili Kramarić, Kvržić, Jajalo... Krstanović nije konkurirao zbog ozljede, kao i Maleš, Močinić i Knežević.

Lokomotiva je bila u potrazi za drugom pobjedom ove sezone u domaćem prvenstvu, dok je Rijeka lovila 17. uzastopnu pobjedu ukupno u svim natjecanjima. U sastavu Lokosa od prve su minute zaigrali i novopridošli igrači Dinama Rukavina i Leko.

U početnim minutama malobrojna publika u Kranjčevićevoj nije imala gotovo ništa za vidjeti, a prvu priliku imali su gosti u 12. minuti kada je Jahovićev udarac lijepom obranom zaustavio Zelenika. Poslije toga Rukavina je mogao dovesti svoju momčad u vodstvo, no siguran je bio i gostujući vratar.

Do kraja poluvremena nije bilo pogodaka u Zagrebu, obje momčadi su stvorile još nekoliko dobrih šansi, ali realizacija je zakazala. U izglednim situacijama našli su se Moises i Cvijanović, te Pavičić na drugoj strani, ali nakon isteka 45. minute na semaforu je i dalje stajalo 0:0.

Ubrzo poslije početka nastavka u odličnoj se prilici našao Lokomotivin Karlo Bručić. Sam je izašao na Prskala, ali nije dobro reagirao, te je propala velika šansa domaćih. Uzvratili su bijeli u 61. minuti, Sharbini i Bertoša su kombinirali, a lopta je došla do Jahovića koji promašuje gotovo prazna vrata.

U 69. minuti Rukavina je pobjegao obrani Rijeke, a Samardžić ga ruši što je rezultiralo kaznenim udarcem za domaće. Unatoč velikim protestima Riječana koji su tvrdili da prekršaj nije napravljen u šesnaestercu, sudac Pejin daje stoperu crveni karton, a Šovšić zabija s bijele točke uz dosta sreće. Naime, poslije Panenke lopta se odbila od vratnice i za nekoliko centimetara prešla gol-liniju.

Iako je imala igrača manje, Rijeka je izjednačila za pet minuta, no također dosta sretno. Jajalo je tukao prema Zeleniki, lopta se odbila do Jahovića koji ju je, čini se, htio primiriti, no ona se "prošetala" u mrežu za 1:1. Ipak, domaći vraćaju prednost osam minuta prije kraja kada je Pavičić oštro pucao, a lopta pogađa Špikića i vara Prskala za konačnih 2:1.

• litleben25.08.2014. u 08:16
    Samarđić ulazi u kontakt da bi faulirao Rukavinu. E sad, da ga je on popiknuo i odmaknuo se, pa je ovaj pao u 16, mogli bi nešto i diskutirati o sucu. Na snimci se lijepo vidi kako ga nastavlja faulirati i dok su debelo u 16. Tako da svi komentari protiv penala su, ne smješni nego, prvenstveno... [više na forumu]
    litleben
  • Obrisan korisnik24.08.2014. u 23:40
    Mamić je kriv...oh pardon, Medić je kriv xD
  • Obrisan korisnik24.08.2014. u 23:31
    i evo zašto je svako prvenstvo u kojem sudjeluje Lokomotiva neregularno - dinamo im uvijek uzme tri boda (pa čak i sa čudotvorna tri gola u zadnjih 10 minuta- gdje su bili ti čudotvorni golovi protiv Zagreba danas,pitam vas?) dok Rijeka izgubi uz dosta repova oko suđenja...ko to ne shvaća, taj je... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.08.2014. u 23:19
    Da navijate za Bačku Topolu, onda bih njih spomenuo, ne vidim tu ništa sporno što se spominje Dinamo kad je to jedan od dva najveća hrvatska kluba i ima velik broj navijača. Od kojih navijači jednoga kmeče radi sudaca, a drugi radi kmečanja kmečavaca čak i onda kad ne kmeče. Imate neki fetiš na... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.08.2014. u 22:29
    Iako je sudac sigurno usmjerio utakmicu crvenim kartonom i jedanaestercem koji ne da su dvojbeni nego su odrađeni po zadatku. Najveći krivac sudac Tihomir Pejin koji je (valjda po Mamićevom naputku?) poklonio jedanaesterac u 69. minuti kada je pokazao na bijelu točku nakon što je došlo do kontakta... [više na forumu]