MAXtv Prva liga, 6. kolo, 24.08.2014, 21:00 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 1500
Suci: Fran Jović (Zagreb), Ivica Modrić (Zagreb), Jerko Crnčić (Vrbovec)

Stepčić prekrasnim pogotkom osigurao Zagrebu bod protiv Dinama

S Maksimira:Ante Dubravac • nedjelja, 24.08.2014.

U sklopu šestog kola MAXtv Prve lige nogometaši Dinama na svom su stadionu dočekali susjede iz Kranjčevićeve ulice. Unatoč tome što su rano došli u rezultatski minus gosti su uspjeli osvojiti vrijedan bod na Maksimiru.

Marijo Dučkić
69'
28
Lovro Medić
82'
6
Leopold Novak
85'
Dražen Medić

Nakon što je Lokomotiva savladala Rijeku nogometašima Dinama otvorila se prilika da pobjedom protiv Zagreba prvi puta ove sezone ostanu sami na vrhu prvenstvene ljestvice. Kako je i najavio Zoran Mamić je napravio dosta promjena u početnom sastavu pa je svoje prve minute dobio Ivan Boras, sredinu terena su pokrivali Andrijašević, Ćorić i Vukojević, a kapetansku traku je nosio vratar Eduardo.

Od samoga početka Dinamo je krenuo s visokim presingom i već u drugoj minuti Andrijašević prolazi po desnoj strani i vraća povratnu loptu za Čopa čiji udarac zaustavlja gostujuća obrana. Nekoliko minuta kasnije Ćorić je u dobroj situaciji, ali njegov udarac zaustavlja prečka.

Pritisak domaćina urodio je plodom u devetoj minuti kada slobodan udarac s 18 metara izvodi Ibanez i neobranjivo pogađa donji desni kut vratara Livakovića. Nakon vodstva domaćina igra se malo smirila, a novi pljesak malobrojnih gledatelja na tribinama izazvao je mladi Ćorić koji je polovicom prvoga poluvremena lijepo prošao nekoliko igrača međutim Soudanijev udarac nije bio dovoljno dobar.

U 27. minuti Ibanez još jednom prijeti iz slobodnog udarca, ali ovoga puta Livaković uz dosta muke zaustavlja taj pokušaj. Kada već gosti nisu mogli ugroziti Eduarda to je učinio Goncalo koji je nespretno zahvatio jednu loptu i skoro savladao vlastitog vratara.

Prije odlaska na odmor Brozović, koji je ušao umjesto ozlijeđenog Ćorića, je iz blizine poslao jednu loptu visoko preko gola, a Čop je skoro iskoristio lošu reakciju gostujuće obrane, ali je Livaković bio brži.

Najveću priliku Zagreb je imao u 52. minuti kada je Boban pobjegao domaćoj obrani, zaobišao i Eduarda međutim otišao je previše u stranu pa je pogodio samo vanjski dio mreže. S druge strane uzvratio je Soudani, ali bez uspjeha.

U 60. minuti Zagreb je izjednačio. Lopta se sretno odbila do Stepčića koji s 25 metara lijepim udarcem matira Eduarda i utakmicu vraća u neizvjesne vode te koristi potpunu opuštenost aktualnih prvaka.

Dinamo je pokušavao pojačavati tempo igre, ali kao da je nedostajalo ideje u igri domaćina koji nikako nisu mogli pronaći put kako probiti organiziranu obranu gostiju na čelu s raspoloženim Livakovićem koji je odlično zaustavio Sigalijev udarac glavom i Brozovićev pokušaj s ruba šesnaesterca.

U idućem kolu Dinamo gostuje kod Hajduka dok će Zagreb bodove tražiti na svom stadionu u dvoboju sa Splitom.

• mb54st25.08.2014. u 15:23
    Po nekima, utakmice Dinama i Zagreba se ne bi trebale igrati jer uvijek Dinamo "mora" pobijediti, a svakidrugi rezultat ja namještaljka, smješno i jadno sa takvim stavom bez obzira na tijek same utakmice, zatosudac i nije smio suditi jedanaesterac na Bobanu i što bi bilo da je Zagreb pobijedio...!
    mb54st
  • ronny198725.08.2014. u 14:32
    za tekme dinama i zagreba su priče o namještanju standard, tak da se više ni ne živciram puno oko toga. ako dinamo dobije onda je zagreb "skinuo gače". ako bude remi ili zagreb pobjedi onda je dinamo pustio. ne postoji rezultat između ova dva kluba a da nije "namješten". i tako godinama... a ljudi... [više na forumu]