Nantes
Nantes 0:1 Monaco
Monaco

Branimir Korać • nedjelja, 24.08.2014.

Nakon dva poraza u prva dva kola, Monaco je napokon stigao do pobjede. U gostima kod Nantesa slavio je s 1:0 pogotkom Radamela Falcaa, ali i uz odlično izdanje Danijela Subašića koji je obranio kazneni udarac i nekoliko važnih lopti...

Za Monaco nije bilo opravdanja. Morao je ići na pobjedu kod Nantesa, nakon prva dva kola nije imao niti bod i za izbjegavanje katastrofalnog ulaska u sezonu tražio je pobjedu.

Od početka susreta Subašićevi suigraču su preuzeli kontrolu nad susretom, imali posjed lopte na svojoj strani i izgledali su opasniji.

Međutim u 23. minuti prva neugodnost pred gostujućim golom. Bammou je pobjegao gostujućoj obrani, Subašić ga je u konačnici srušio u 16 metara i dosuđen je kazneni udarac. Izveo ga je Serge Gakpe, no hrvatski reprezentativac pročitao je njegov pokušaj i obranio kazneni udarac.

U samoj završnici prvog poluvremena Monaco dolazi do pobjedonosnog pogotka. Kurzawa je odlično ubacio na drugu vratnicu, tamo se našao Falcao koji je glavom zakucao loptu u mrežu.

U drugom dijelu Nantes je napadao i tražio poravnanje, najbliži je bio u samoj završnici kada je Subašić skinuo dobar pokušaj Itaya Schechtera i osigurao svojoj momčadi tri boda.