Marseille
Marseille 4:0 Nice
Nice

Ivan Dorian Molnar • petak, 29.08.2014.

Drugu uzastopnu pobjedu u francuskom prvenstvu ostvario je Marseille, koji je na Velodromeu pokazao snagu protiv Nice, slavivši s visokih 4:0...

Nakon što je prošlog tjedna Andre-Pierre Gignac pogurnuo Marseille do prve ovosezonske pobjede na gostovanju protiv Guingampa, momčad Marcela Bielse nastavila je u pozitivnom ritmu i na otvaranju četvrtog kola na Velodromeu. „Ranjena“ ekipa Nice htjela je što prije zaboraviti poraz od Bordeauxa, ali već u prvom dijelu OM je pokazao tko je „gazda“.

Dimitri Payet načeo je susjede s Azurne Obale već u 20. minuti, a na isteku prvog poluvremena prednost Marseillea povećao je iz blizine Florian Thauvin. Isti igrač na početku nastavka pretvorio se u asistenta posluživši Payeta, koji glavom postiže svoj drugi pogodak za 3:0.

Posao je dovršio Abdelaziz Barrada u 88. minuti, samo nekoliko minuta nakon ulaska postavivši konačnih 4:0. Nakon četiri odigrana kola Marseille je stigao na konto od sedam osvojenih bodova, dok je Nice ostala na četiri poslije drugog uzastopnog poraza u Ligue 1.