MAXtv Prva liga, 7. kolo, 30.08.2014, 21:00 h, Koprivnica, Gradski stadion, gledatelja: 1.500
Suci: Jurica Mihalj (V. Mlaka) Jerko Crnčić (Vrbovec) Saša Fegeš (Nedelišće)
Slaven Belupo
0:2 Lokomotiva
Mario Musa 44'
Domagoj Pavičić 90'+3'
Lokomotiva

Musa Lokosima donio trobod, treći poraz Farmaceuta

Iz Koprivnice:Ivana Strahija • subota, 30.08.2014.

U sedmom prvenstvenom kolu, Slaven Belupo upisao je svoj peti poraz sezone. Lokomotiva kući ide lijepo nagrađena za jedno fantastično poluvrijeme, dok Farmaceutima ostaje pitati se što i kako dalje…

Ljetna renesansna večer u Koprivnici donijela je, osim popularnog festivala, i susret Lokomotive i Slaven Belupa. Potonji, domaćini, nisu u sezonu krenuli najbolje, nakon šestog se kola našavši na zadnjem mjestu tablice, iako su za sobom imali teške susrete protiv najboljih momčadi Lige. Gosti iz Zagreba najavili su se kao tvrdi orah, svladavši u prošlom kolu ove sezone izuzetno raspoložene Riječane.

Gledatelji na Gradskom stadionu nadali su se susretu punom pogodaka, kakve su ova dva protivnika već igrala u prošlosti, no uvodne minute nisu toj nadi dale vjetra. U prvih 25 minuta tek dva bljeska, svaki sa po jedne strane. I dok je mrežu Dominika Picaka pokušao ugroziti tandem Karlo Bručić – Ante Rukavina, s druge je strane pokušaj Danijela Cesareca za Dominika Glavinu zaustavila zastavica pomoćnog suca i zaleđe.

Lokosi uspostavljaju dominaciju na travnjaku i pokušavaju ugroziti domaći gol, a u jednom takvom nastojanju ozlijeđen je i domaći čuvar mreže. To je uzrokovalo zastoj od tri minute, dok mu je medicinska služba pružala pomoć, no uz par zavoja oko glave Picak se vratio na gol Slaven Belupa.

Bolje možda da se nije, jer je nedugo potom, u 44. minuti, primio pogodak. Bila je to nespretna situacija, u kojoj je Mario Musa iskoristio neopreznost Filipa Ozobića i nespremnost vratara Picaka, da svoju momčad odvede u prednost 1:0.

U drugom poluvremenu Lokosi nastavljaju biti bolja ekipa na travnjaku, dok Elvis Scoria pokušava svoju momčad probuditi i učiniti opasnijom uvođenjem Marka Mirića i Petra Brleka. No, prvu pravu svoju priliku u drugom dijelu Slaven Belupo ima u 60. minuti, kad je Mateas Delić izvukao Olivera Zeleniku s njegovog radnog mjesta, pa vratio loptu za Ozobića, koji je s 15 metara uspijeva poslati ukrivo.

Slijedi još par bljeskova Farmaceuta, među kojima se ističe stativa Ivana Fuštara nakon Ozobićevog kornera, dok Lokosi sve manje zalaze na Slavenovu polovicu. To što pobjedu nisu potvrdili još jednim golom nije se gostima međutim obilo o glavu, jer Farmaceute lopta noćas nije htjela, te sve završava trobodom za Lokomotivu.

Već u sudačkoj nadoknadi, na samom njenom isteku, Luka Begonja krade domaćima loptu nakon još jedne neuspjele akcije, okreće u kontranapad i potom pronalazi Domagoja Pavičića, koji je bez imalo problema matirao Picaka.