Ivan Dorian Molnar • subota, 30.08.2014.

Savršenu večer domaćina u Ligue 1 pokvario je Rennes, koji je pogotkom s bijele točke uzeo puni plijen kod Caena, dok je Lens u najboljem susretu četvrtog kola nadigrao Reims u drugom poluvremenu...

Iako ove sezone ne igraju na svom stadionu, nogometaši Lensa pokazali su protiv Reimsa da im to neće biti problem. Doduše, u obližnjem Amiensu žuto-crveni morali su solidno „kopati“ kako bi došli do drugog ovosezonskog „troboda“. Poveo je Reims na Stade de la Licorneu već u sedmoj minuti preko Mandija , ali gosti su samo 17 minuta kasnije ostali bez Onianguea, koji je zaradio crveni karton.

Brojčanu prednost Lens je iskoristio na kraju prvog dijela, kada je Cyprien pogodio za izjednačenje. Brzo su domaćini preokrenuli rezultat, već u drugoj minuti nastavka za 2:1 precizan je bio Chavarria. Nije to bio kraj pogocima, vjetar u leđa igračima Lensa dao je jedanaesterac u 60. minuti, kojeg je iskoristio Touzghar. Malu nadu Reimsu je dao Courtet deset minuta prije kraja, ali konačnih 4:2 postavio je Coulibaly iz još jednog kaznenog udarca, kojeg je sam izborio.

Prvo poluvrijeme na Moustoiru prognoziralo je blijed derbi Bretanje, ali Lorient se kao domaćin pobrinuo da bodovi „ostanu kući“. Jeannot je načeo aktualnog osvajača Francuskog kupa, dok su u završnih deset minuta konačni udarac zadali dvama pogocima Lavigne te jednim golom Jordan Ayew.

Caenovu sudbinu protiv Rennesa na domaćem je terenu ugrozio Kante, zaradivši dva žuta kartona u rasponu od 15. do 28. minute, da bi je zapečatio Toivonen s bijele točke pred sam kraj susreta. Pokvario je Rennes tako večer domaćina, jer su Nantes protiv Montpelliera, odnosno Toulouse u srazu s Evianom slavili s minimalnih 1:0.