Lyon 2:1 Monaco
Monaco

Lyon gurnuo Subašićev Monaco još dublje

Ivan Dorian Molnar • petak, 12.09.2014.

Kao da odlazak Falcaa u Manchester United nije dovoljno uzburkao strasti u Kneževini, pa je Lyon dodao još malo „soli na ranu“ Monacu, svladavši ih s 2:1 u petom kolu Ligue 1...

Monacova sezona neće biti onakva kakvu su u Kneževini očekivali. I sam trener Leonardo Jardim rekao je kako se „projekt promijenio“ odlaskom Jamesa Rodrigueza i Falcaa. „Promijenio“ je najblaže rečeno...

Nakon pet odigranih kola Monaco sjedi na 16. poziciji s četiri osvojena boda, a Liga prvaka sve je bliže. Doduše, nije ni Lyon krenuo bajno u sezonu, ali drugom ovosezonskom pobjedom napravio je korak prema sredini ljestvice.

Nakon pola sata igre na Gerlandu, Lyon je načeo svoje goste preko Fekira. Asistencija Malbranquea „prerezala“ je obranu Monaca, a Fekir je, na prvi pogled iz sumnjive pozicije matirao Subašića. Ipak, momci iz Kneževine uspjeli su izjednačiti samo devet minuta kasnije, kada je Ocampos poentirao za 1:1. Pogotku je prethodila greška Umtitija, koji je izgubio loptu od Kondogbije, a ovaj asistirao Ocamposu za poravnanje.

Međutim, Lyon je više „grizao“ i došao do punog plijena u 73. minuti. Uigrana akcija po lijevoj strani izbacila je hitrog Umtitija (iskupio se za pogrešku), koji povratnom loptom pronalazi Tolissa, a ovaj iz prve trese Subašićevu mrežu za konačnih 2:1 i produženu agoniju Monaca.

Subašić je odigrao svih 90 minuta na vratima Monaca.