MAXtv Prva liga, 8. kolo, 13.09.2014, 19:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 1100
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Dražen Fejer (Bjelovar), Goran Loparac (Sladojevci)

Ante Dubravac • subota, 13.09.2014.

U osmom kolu MAXtv Prve lige nogometaši Dinama na svom su stadionu dočekali Istru 1961. Iako su se gosti pokazali kao nezgodan suparnik Dinamo je došao do sigurne pobijede.

Nakon reprezentativne stanke Dinamo ulazi vrlo turbulentno razdoblje u kojem će u dvadesetak dana odigrati sedam utakmica. Prije prvog kola Europske lige i dvoboja s Astrom Modri su dočekali Istru 1961 koja u dosadašnjem dijelu sezone još ne zna za poraz na gostujućem terenu.

Kao što je Zoran Mamić i najavio Soudani i Brozović su dobili poštedu te su ostali na tribinama dok su od prve minute započeli Wilson i mladi Ćorić, a s druge strane Igor Pamić je u posljednji trenutak ostao bez Dejana Radonjića.

Nakon uvodnih desetak minuta domaćini su prvi zaprijetili iz slobodnog udarca preko Machada, ali njegov pokušaj s tridesetak metara odlazi preko gola. Dinamo je nastavio s pritiskom, ali ozbiljnijih prilika nije bilo do 26. minute kada lopta dolazi do Wilsona koji s ruba šesnaesterca šalje loptu malo pokraj vratnice.

Domaćini su do odlaska na odmor gotovo stalno imali loptu u svojim nogama, ali je nedostajalo ideje kako probiti organiziranu gostujuću obranu pa se sve svodilo na beskonačna dodavanja koja nisu urodila plodom.

Odmah na početku druge dionice Mamić je u igru uveo Henriqueza koji je u prošlom kolu osigurao Dinamu pobjedu na gostovanju kod Hajduka dok je u svlačionici ostao Ćorić. Taj potez aktualnim prvacima se isplatio već u 49. minuti kada je Čop lijepo pronašao Henriqueza koji spretno pogađa za 1:0.

Nakon vodstva domaćina malobrojni gledatelji na Maksimiru opet su mogli vidjeti igru kao i u prvih 45 minuta gdje Dinamo ima loptu u nogama, ali konkretnijih opasnosti nema. Konačnu pobjedu Dinama potvrdio je Wilson u 76. minuti nakon što je snažnim udarcem iz blizine matirao nemoćnog Brkića.

U idućem kolu Dinamo gostuje na Kantridi kod Rijeke dok će Istra 1961 dočekati Zagreb.

• Mithrandir14.09.2014. u 11:19
    Za promjenu, umjesto golova, Čop 2x asistent........
    Mithrandir
  • Obrisan korisnik13.09.2014. u 22:12
    Za istru dovoljno, ajmo u cetvrtak po bodove.
  • Obrisan korisnik13.09.2014. u 21:27
    Istrini dresovi najjači ikad igdje, zamisli ti tu kreativnost. Domaći dresovi su ujedno i golmanski kad klub igra u rezervnoj kombinaciji, a gostujući dresovi su golmanski kad igraju u žutim dresovima. Svaka čast na potezu, barem se uštedjelo na materijalu. Dinamo je odigrao korektno, točno onoliko... [više na forumu]