Branimir Korać • nedjelja, 14.09.2014.

Dva susreta subotnjeg programa petog kola u Ligue 1 odlučeni su zahvaljujući autogolovima i oba su završila s 1:0. Pogreška obrane presudila je i Metzu, a jedini koji je nešto lakše slavio bio je Reims...

St. Etienne izborio je zasluženu pobjedu protiv Caena u susretu u kojem je dominirao, prisilio goste na obranu i tek u posljednjih 15 minuta stigao do pogotka. Gosti su se dobro držali sve do 74. minute kada je nakon kornera branič Damien da Silva bio najviši u skoku, ali je poslao loptu u svoju mrežu. Ako ništa drugo, pogodak je bio lijep.

Autogol je odlučio pobjednika i u susretu između Montpelliera i Lorienta. Bila je to dosta ravnopravnija utakmica u kojoj su i gosti imali svojih šansi, međutim pogodaka nije bilo sve do završnice prvog poluvremena. Tada je na ubačaj u peterac nespretno reagirao Lamine Kone i iz blizine zakucao loptu u svoju mrežu.

Lens se neporažen vraća s neugodnog gostovanja kod Bastije gdje je odigrao 1:1. Gosti mogu biti zadovoljni s ovim rezultatom iako su imali prednost, no u nastavku susreta Bastia je bila bolja momčad i mogla je čak do pobjede. U 41. minuti domaćin je ušao u rezultatski minus kada je nakon odličnog ubačaja Cypriena glavom pogodio Chavarria za vodstvo Lensa. Ipak, Bastia je već na početku drugog poluvremena stigla do poravnanja, ponovno je lopta ubačena u 16 metara sa strane, asistent je bio Peybernes, a strijelac Gillet.

Samo jedan pogodak viđen je u Nici gdje je istoimeni domaćin ugostio momčad Metza. U otvorenoj utakmici Metz je pokušavao doći do pogotka, imao je čak i više pokušaja prema golu nego domaćin, no na kraju je Nica slavila. Pobjedu joj je donio u 90. minuti Bosetti koji je iskoristio veliku pogrešku gostujuće obrane, presjekao dodavanje prema vrataru i donio tri boda domaćinu.

Prvu ovosezonsku pobjedu upisao je Reims koji je na svom stadionu bio bolji od Toulousea s 2:0. Stvari su od rane faze susreta krenule loše po domaćina koji je već u 13. minuti zaostajao 1:0 nakon lijepog pogotka N'Goga s ruba 16 metara. U nastavku susreta gosti su se otvorili i pokušali doći do poravnanja, no u 85. minuti Courtet je povisio na 2:0 i dovršio posao.