Segesta 2:1 Cibalia
Cibalia

Segesta nanijela Cibaliji prvi ovosezonski poraz

Iz Siska: Davor Mikulić • nedjelja, 14.09.2014.

Nakon četiri pobjede Cibalia je upisala i poraz, a sva tri boda uzeli su igrači Segeste koji su tako uljepšali debi novom treneru Mili Buincu. Domaćin je ovom pobjedom ujedno i potvrdio bod sa teškog gostovanja u Dugopolju osvojen prošlog vikenda...

Početnih petnaestak minuta susreta bilo je vjerojatno i najlošija predstava Cibalije u dosadašnjem dijelu prvenstva, a to su vrlo brzo iskoristili domaći igrači koji su do zasluženog vodstva došli već u desetoj minuti. Antonio Hrnčević je prošao po desnoj strani, ušao u gostujući šesnaesterac, te pucao, a na odbijenu loptu vratara Malenice došao je Viktor Špišić i iz neposredne blizine pogodio gostujuću mrežu. Vrlo brzo moglo je biti i 2:0, ali udarac Dumbovića zaustavila je vratnica.

Kako se bližio kraj prvog dijela Cibalia je uspijevala uspostaviti ravnotežu na terenu, a do izjednačenja su gosti stigli u 37. minuti kada je sam pred domaćim vratarom ostao Jakov Puljić koji mirno šalje loptu u mrežu. S tim se rezultatom otišlo i na odmor.

Cibalia je u nastavku bila puno bolja, opasnija i konkretnija momčad, ali najveći razlog zašto nije uspjela doći do preokreta bio je domaći vratar Darijan Radelić Žarkov koji je imao nekoliko sjajnih intervencija kojima je zaustavljao sve pokušaje gostujućih igrača.

Ipak, Segesta je stigla do novog vodstva u 59. minuti kada je ispred Malenice sam ostao Matej Dumbović koji nije imao težak zadatak. Dumboviću je aistirao strijelac prvog pogotka za domaćina, Viktor Špišić. Taj se rezultat na kraju pokazao i konačnim.

HNK Segesta: Radelić Žarkov, Bartulović, Lovrić, Križe, Hrnčević, Zenuni, Dumbović, Špišić, Horvat, Jokić, Bagarić

Zamjene: Dolenčić, Eberl, Tabaković, Haračić, Šipuš, Svetopetrić, Prša

HNK Cibalia: Malenica, Conjar, Puljić, Ottochian, Mandić, Završki, Lukić, Aganspahić, Perković, Filipović J., Mišić

Zamjene: Filipović I., Zgrablić, Muženjak, Hodak, Kujundžija, Bartolović, Kvesić