MAXtv Prva liga, 9. kolo, 19.09.2014, 18:00 h, Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Dražen Fejer (Bjelovar), Saša Fegeš (Nedelišće)
0:1(0:1) Zadar
Ivor Weitzer 17'
Zadar

Branimir Korać • petak, 19.09.2014.

Deveto kolo MAXtv Prve lige otvoreno je u Zagrebu gdje je Lokomotiva ugostila momčad Zadra. Gosti su stigli do sva tri boda zahvaljujući pobjedi 1:0 golom Ivora Weitzera...

Theophilus Solomon
46'
21
Domagoj Muić
76'
2
Josip Bilaver
80'
Miroslav Blažević

Iako je Lokomotiva ušla u susret kao favorit, Zadar je u zanimljivom dvoboju u Kranjčevićevoj odnio minimalnu pobjedu. U ranoj fazi susreta gosti su poveli, pokušavala je Lokomotiva doći do poravnanja, ali nije mogla pogoditi mrežu gostiju. prilika su imali i Zadrani koji su mogli drugim golom "ubiti" utakmicu, ali ostalo je na tih 1:0.

Lokomotiva je od početka susreta imala više loptu u nogama dok je Zadar zaigrao nešto povučenije i čekao priliku za kontranapade. Prvih 15-ak minuta proteklo je u dosadnom nogometu bez prilika na obje strane, a onda je iz prvog pravog napada Zadar poveo.

U 17. minuti Terkeš je dobio loptu na desnoj strani, kratko dodao za Ivora Weitzera koji postiže još jedan lijep pogodak ove sezone prebacivši Slugu i pogodivši suprotni kut.

Nakon toga Lokomotiva je još jače pritisnula i počela stvarati prilike. prvo je u 29. minuti Rukavina iz dobre pozicije pogodio vratnicu da bi tri minute kasnije Kolar ušao u 16 metara, ali Terkeš je u zadnji čas ušao ispred njega i spriječio pogodak.

U samo dvije minute u dobrim situacijama našao se i Šovšić koji je prvo pucao s ruba 16 metara vrlo loše i previsoko da bi onda u 38. minuti na odlično dodavanje Pavičića sam došao pred Matkovića, imao dovoljno vremena za razmisliti što učiniti, no pucao je loše i Matković je obranio.

Nakon tih promašaja pred golom Zadra, gosti su mogli povećati prednost kada je u posljednjoj minuti prvog dijela Hrgović bio sam pred Slugom, ali pucao vrlo loše i vratar Lokomotive uspio je zaustaviti njegov udarac.

U drugom poluvremenu Lokomotiva je nastavila s pritiskom i tražila poravnanje, Zadar se grčevito branio pa su tako pokušaji Mrčele i Pavičića završavali u bloku dok je Matković skidao udarce Bručiću i Pavičiću.

Vrlo dobro igrao je Pavičić, ali završnica mu nije bila tako dobra. U 66. minuti bio je u još jednoj odličnoj situaciji, ali je pucao s desetak metara vrlo neprecizno.

Odmah nakon tog promašaja Zadar je još jednom imao priliku za povećanje vodstva, iz slobodnog udarca s 18 metara pucao je Hrgović, nisko i snažno, ali Sluga odlično brani.

Zadar je na drugoj strani najviše pokušavao preko Solomona koji je imao dovoljno prostora nakon što se Lokomotiva otvorila, ali mreža Sluge nije se više tresla.

U 88. minuti Matoc je pogriješio, Pušić se sjurio prema golu Lokomotive, zaustavljen je prekršajem, ali Matoc pušta igru. Miroslav Blažević ušao je u teren, prosvjedovao i zaradio isključenje.

Na ulasku u sudačku nadoknadu Muić je mogao završiti posao, pucao je dobro s lijeve strane kaznenog prostora, ali lopta je zatresla vratnicu.

Zadar je uspio zadržati prednost i odnijeti pobjedu 1:0.