MAXtv Prva liga, 9. kolo, 20.09.2014, 16:00 h, Aldo Drosina
Suci: Domagoj Vučkov (Rijeka), Borut Križarić (Čakovec), Robi Kezele (Rijeka)
Dino Bevab 90'
Zagreb

Bevab u zadnjim trenucima donio Zagrebu pobjedu i treće mjesto na tablici

Josip Piršljin • subota, 20.09.2014.

Dobra forma Zagrebovih nogometaša nastavila se i na gostovanju u Puli. Pjesnici su pobijedili Istru 1961 i skočili na treće mjesto prvenstvene ljestvice. Tri boda Medićevoj ekipi donio je Bevab pogotkom u posljednjim minutama.

Dino Bevab
61'
27
Bernardo Matić
83'
26
Vedran Jurjević
87'
Dražen Medić

Istra 1961 je u prošlom kolu gostovala kod Dinama, dok je Zagreb bio domaćin Hajduku. Pjesnici su u boljem raspoloženju dočekali deveto kolo jer su uspjeli Splićanima uzeti bod, dok su zeleno-žuti rutinski poraženi od prvaka i vodeće momčadi. Zagreb je pretekao Istru na tablici, stoga je trener Igor Pamić od svojih igrača zahtijevao tri boda.

Domaći su u tom stilu otvorili utakmicu, krenuli su vrlo ofenzivno prema vratima Pjesnika, a u četvrtoj minuti Špeharu je poništen, čini se, regularan pogodak. Nakon toga nije bilo previše prilika niti na jednoj strani, vrijedi spomenuti tek Jurendićev udarac kojeg je vrlo lijepo skinuo Brkić.

Zagrepčani su do početnog pogotka i vodstva došli u 39. minuti. Lopta se odbila do Šulca na vrhu kaznenog prostora, a gostujući veznjak snažnim i preciznim udarcem pogađa Brkićevu mrežu za 0:1. S tim se rezultatom otišlo na predah uoči nastavka.

U drugom poluvremenu uglavnom je Istra napadala, a Zagreb se branio. No, ti napadi Puljana nisu bili previše konkretni i opasni, zadnji red gostiju uspješno je odolijevao pokušajima Istrinih ofenzivaca.

Pamićeva ekipa ipak je uspjela izjednačiti u 79. minuti. Lopta je došla do Darija Tomića, a bivši igrač Hrvatskog Dragovoljca opalio je s više od 20 metara i postigao prekrasan pogodak za 1:1.

Istra je tada krenula još odlučnije po novi gol. Željeli su domaći "ugrabiti" sva tri boda, no u sudačkoj nadoknadi doživjeli su šok. Stepčić je sjajnom loptom pred Brkića izbacio Bevaba koji ne griješi i donosi pobjedu Zagrebu i barem privremeno treće mjesto na tablici.

• ronny198721.09.2014. u 14:31
    @kagawa sigurno obozavaju recimo to da 6 mjeseci nisu dobili placu....
    ronny1987
  • Obrisan korisnik21.09.2014. u 00:50
    ja sam skuzio da ti igraci obozavaju Medica pa valjda igraju bez ikakvog pritiska pa se vide i rezultati....naravno o njemu kao predsjedniku ne treba trositi previse rijeci,ali biti sa ovakvom ekipom 3. u HNL zasluzuje svaku pohvalu
  • Obrisan korisnik20.09.2014. u 23:57
    Ne znam, nisam baš siguran da veći dio zasluga ide Kopiću. Naime, i u drugoj ligi je nkzg krenuo nezaustavjivo baš tada kada je Medić sjeo na klupu. Doduše, onda je uz njega sjedio Lokica, ali opet... Jednom bi moglo biti slučajno, ali dvaput... Da se razumijemo, ne volim Medića kao kao niti ono... [više na forumu]
  • radigosa20.09.2014. u 20:43
    Svaka čast Zagrebu na pobjedi ali Istra je drastično oštećena kada je Špeharu poništen čisti gol zbog nepostojećeg zaleđa pri rezultatu 0:0 što bi vrlo vjerojatno promijenilo tijek susreta.