MAXtv Prva liga, 9. kolo, 20.09.2014, 19:00 h, Split, Park mladeži, gledatelja: 3.000
Suci: Duje Strukan (Split), Goran Perica (Šibenik), Hrvoje Radić (Split)

Niko Rukavina • subota, 20.09.2014.

U derbiju Svetog Duje, Hajduk i Split su na Parku mladeži podijelili bodove. Utakmica nije bila pretjerano uzbudljiva te je, s obzirom na prikazano, bod za obje ekipe najpošteniji ishod. Ovim remijem Hajduk je niz bez pobjede u HNL-u produžio na četiri, a Split na tri utakmice...

Goran Roce
58'
15
Mario Kvesić
68'
7
Aljoša Vojnović
77'
Ivan Matić
11
(do 64')

Igor Tudor

Gledatelji u gradskom derbiju nisu mogli vidjeti pretjerano zanimljivu utakmicu. Hajduk je poveo preko Maglice, a domaćini su izjednačili pred kraj prvog dijela iz prekida nakon loše reakcije Kalinića. Podjela bodova je na kraju najpravedniji ishod.

Prvi su zaprijetili gosti. Maglica se našao u izglednoj poziciji na nekih deset metara od gola, no loše je zahvatio volej i opalio visoko iznad gola. Probao je kasnije i Sušić, ali je Vuković bio siguran.

U prvih 20 minuta, igralo se pretežito na sredini travnjaka. Kod crvenih, prvi je zaprijetio Ibrik, no njegov dalekometni udarac otišao je preko gola. Ipak, u 27. minuti, nakon lijepe akcije u kojoj je sudjelovalo četiri igrača Hajduka, Gotal je poslao loptu na drugu stativu, a Maglici nije bio problem ugurati loptu u praznu mrežu.

Hajduk je bio kompaktnija ekipa i činilo se kako će poluvrijeme završiti s vodstvom. Međutim, Split je izjednačio iz svojeg najjačeg oružja - prekida. Rugašević je izveo slobodni udarac, Kalinić je loše boksao loptu koja se odbila do Galovića, a stoper Splitovaca nije imao problem ugurati loptu u praznu mrežu za svoj prvi pogodak ove sezone.

Drugo poluvrijeme otvorio je Mate Bilić sjajnim slobodnim udarcem. Kalinić je loptu vršcima prstiju odbio u gredu. Ubrzo su uzvratili i bijeli. Gotal je probio lijevu stranu, zavrnuo prema Maglici koji, za razliku od 27. minute, nije uspio poentirati.

Nakon početnog uzbuđenja, utakmica je ušla u mirnije vode. Tek je u 69. Sokol Cikalleshi iz kontranapada zaprijetio udarcem tik uz Kalinićevu stativu. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao. Iako je Hajduk imao prividnu inicijativu, najveću šansu je u 90. minuti imao domaće krilo Bagarić, no Kalinić je bio siguran.