Hrvatski nogometni kup, 1/16 finala, 24.09.2014, 15:30 h, Opatija, gledatelja: 300
Suci: Marin Vidulin (Kanfanar), Saša Fegeš (Nedelišće), Hrvoje Mađarić (Vrsar)
Zagreb

Neočekivano ispadanje: Opatija tri puta vodila, Zagreb se tri puta vraćao i izgubio na jedanaesterce

Borna Rupnik • srijeda, 24.09.2014.

Pjesnici iz Kranjčevićeve završili su svoj ovogodišnji nastup u Hrvatskom kupu, porazom u Opatiji na jedanaesterce.

Damir Radomir
78'
13
Robert Jug
86'

Filip Krovinović
57'
6
Leopold Novak
76'
2
Luka Šimunović
94'
Dražen Medić

Momčad četvrtoligaša Opatije ostvarila je jedan od najvećih uspjeha u povijesti kluba, izbacivši Zagreb u šesnaestini finala Hrvatskog nogometnog kupa.

Nakon obostrano lošeg prvog poluvremena, Opatija je povela početkom drugog poluvremena preko Rudana iz protunapada, no samo četiri minute izjednačio je Stepčić udarcem iz daljine.

Novo vodstvo Opatiji u 62. minuti donosi Matovina na Rudanovu asistenciju, da bi u 74. minuti ponovno poravnao Stepčić, svojim drugim golom na utakmici, ovoga puta iz slobodnog udarca.

U uzbudljivoj završnici, Opatija je stigla nadomak prolaza u 90. minuti, prodorom i golom Matovine. No, niti tu nije bio kraj, s obzirom da je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade sam pred domaćeg vratara krenuo Novak te pogodio i privremeno spasio Zagreb.

Produžeci nisu donijeli odluku, premda je Opatija unatoč isključenju trenera Bogolina imala dva dobra pokušaja.

Stoga se pristupilo izvođenju udaraca s bijele točke, pri čemu su spretniji bili domaćini i s konačnih 9:8 osigurali mjesto u osmini finala. U posljednjoj je seriji Krovinovića zaustavio vratar Milenković, da bi Brozović zatresao mrežu za veliku pobjedu Opatije.

• radigosa24.09.2014. u 20:52
    Toliko kao što prije par dana kaže jedan user (njofra12 ) "špricanju gospodina medica po ostalim kvazi strucnjacima iz nase lige" kada je Zagreb uz pomoć suca pobijedio Istru.
    radigosa
  • Obrisan korisnik24.09.2014. u 20:48
    treba isplatit Krstanovića, 600 tisuća eura nije mala para za Zagreb. Mali Lovro uplatio na X da se ne ofira otac Dražen. Jebeš Kup :-)
  • Obrisan korisnik24.09.2014. u 20:40
    Opatija u osmini finala igra protiv Dinama. Rijeka ako prođe Lekenik ide u goste GOŠK-u.
  • Obrisan korisnik24.09.2014. u 19:47
    Taman pomisliš da smo na dobrom putu i onda se zalomi ovak nekaj... Naravno, sumnja da se namjerno tankiralo kako bi se na kladi digla lova su izvjesne... Čestitam Opatijcima na pobjedi!