Hrvatski nogometni kup, 1/16 finala, 24.09.2014, 15:30 h, Sisak, Gradski stadion, gledatelja: 500
Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Dražen Mandir (Zagreb), Davor Kožarec (Domaslovec)
Segesta
Segesta
0:2(0:2) Split
Marko Rog 37'
Dražen Bagarić 38'
Split

Split u dvije minute slomio otpor oslabljene Segeste i izborio prolaz u osminu finala

Iz Siska:Branimir Korać • srijeda, 24.09.2014.

Segesta bez niza prvotimaca nije uspjela iznenaditi momčad Splita koja je u jakom sastavu u prvom poluvremenu odradila posao. U drugom dijelu domaćin je bio bolji protivnik, no nije uspio zakomplicirati susret...

Viktor Špišić
59'
16
Vanja Jalušić
65'
9
Matej Dumbović
73'
Goran Roce
46'
8
Antonio Mršić
56'
24
Miloš Vidović
73'
Ivan Matić

Vrlo tvrda utakmica na Gradskom stadionu u Sisku, bez puno prilika na obje strane, završena je pobjedom Splita 2:0. Nešto slično Segesta je doživjela i prošle sezone kada je u šesnaestini finala Kupa igrala protiv Zadra i u sličnom dvoboju također poražena 2:0.

Domaćin je nastupio vrlo oslabljen s mladom postavom i bez većine igrača iz prve postave. I takav je pružio dobar otpor jakoj momčadi Splita koja je sve riješila u prvom dijelu i onda u nastavku imala samo jednu priliku.

Od početka susreta Split je bio opasniji, a Segesta je vrlo teško dolazila do gostujućih 16 metara. Probavao je Cikalleshi dvaput, no nije došao do pogotka i nakon toga igra se preselila na sredinu terena.

Borbeni domaćin odolijevao je napadima Splita sve do 36. minute kada Splitovci ulaze u 16 metara, Kvesić lijepo vidi na sedam-osam metara Marka Roga, a ovaj lakoćom zabija za vodstvo.

Već u sljedećoj minuti gosti povećavaju vodstvo. Ničiju loptu na sredini terena uzeo je u punom trku Rog, došao do 16 metara i proigrao samog Bagarića koji bez problema pogađa suprotni kut.

U drugom poluvremenu Segesta je bila ofenzivnija, bolje se snalazila na teškom terenu, a najbliže pogotku došla je u 51. minuti kada Eberl odlično puca s više od 20 metara, ali loptu zaustavlja greda.

Dobre prilike na strani domaćina imali su i Špišić i Dumbović, ali lopta nije htjela u mrežu. Na drugoj strani u 70. minuti Cikalleshi je bio u odličnoj prilici u 70. minuti kada je iskosa pokušao prevariti Radelića Žarkova, to je i uspio, ali Josip Bagarić spašava i zakucava loptu u gredu.

U konačnici, Split zasluženo prolazi, a domaći trener Mile Buinac može biti zadovoljan otporom koji je pružila njegova momčad.