Hrvatski nogometni kup, 1/16 finala, 24.09.2014, 15:30 h, Požega, NK Slavonija, gledatelja: 400
Suci: Marijo Strahonja (Zaprešić), Ivica Modrić (Zagreb), Ivan Jović (Zagreb)

Josip Piršljin • srijeda, 24.09.2014.

Nogometaši Istre 1961 uspješno su prošli svoju prepreku u šesnaestini finala Hrvatskog kupa. Gostovali su u Požegi gdje su pobijedili Slavoniju 3:2.

Adriano Kalić
63'
17
Fabrio Novak
69'
2
Ivan Matanović
75'
Igor Pamić

Istra 1961 nije imala previše problema protiv trećeligaša Slavonije. Na stadionu pored Orljave zeleno-žuti su pobijedili 3:2, imali su sigurno vodstvo kroz većinu utakmice, a domaći su tek u završnici susreta proigrali i popravili ukupni dojam.

Igor Pamić je za ovaj dvoboj odlučio poštedjeti sina Zvonka i Dejana Radonjića, a nije mogao računati na Pavlovića, Vukmana i Vučka koji su bili ozlijeđeni. Pamić je priliku na vratima dao Saši Drevenu umjesto standardnom Brkiću.

Do pogotka se u Požegi pred otprilike 400 gledatelja čekalo do 32. minute. Gostujuća momčad tada je povela preko stopera Grafa, a samo tri minute kasnije zeleno-žuti su udvostručili prednost.

Istra je dobila jedanaesterac, a precizan s bijele točke bio je Slavko Blagojević. S 2:0 se otišlo na predah, a potom je na 3:0 u 60. minuti povisio Marin Matoš. Gosti su nakon toga usporili tempo, a Slavonija je uspjela zabiti dva gola u zadnjih deset minuta. Strijelci su bili Mislav Včelik i Ivan Jakešević iz penala, no bilo je prekasno za potpuni povratak.