Ante Zovko • subota, 27.09.2014.

Vodeći Chelsea upisao je laganu domaću pobjedu protiv Aston Ville u šestom kolu Premier lige. Manchester City zadržao je isti zaostatak za liderom slavljem u Hullu, a Manchester United došao je s deset igrača do druge pobjede sezone, protiv West Hama na Old Traffordu.

Chelsea lakoćom zadržao lidersku poziciju

Oscar je doveo Chelsea u vodstvo protiv Aston Ville poslije neuspješnog Willianovog pokušaja u sedmoj minuti. Domaći nisu naišli na veći otpor Ville koja je ostala bez neke veće šanse i očekivao se drugi gol u njezinoj mreži. Dogodilo se to u dobrom trenutku za Chelsea. Costa je pogodio glavom u 59. minuti i donio komotan rezultat Londončanima kojima slijedi gostovanje kod Sportinga u Lisabonu. Willian je dovršio posao u 79. nakon što je zaustavljen Costin šut.

Džeko dvostruki strijelac, Lampard nastavio niz

Manchester City je išao prema laganoj pobjedi u Hullu s dva pogotka u prvih 11 minuta, ali dvadeset minuta kasnije domaći City je poravnao rezultat i prilično namučio prvaka. Agüero je donio vodstvo Cityju poslije neuspjelog domaćeg pokušaja čišćenja gužve u kaznenom prostoru. Džeko je podebljao vodstvo gostiju sjajnim udarcem s ruba šesnaesterca.

Mangala je u 20. minuti skrenuo u vlastitu mrežu ubačaj Roseniora, a potom u 32. udario Hernandeza u trbuh i skrivio jedanaesterac. Nikica Jelavić, koji je odradio svih 90 minuta, htio je biti izvođač penala, ali Hernandez je sam uzeo loptu i pogodio. Hull je zaigrao odlično u drugom poluvremenu, ali ga je dočekao hladan tuš i pogodak Džeke u 67. u suprotni kut na Silvinu asistenciju. Lampard je riješio sve dvojbe postigavši treći gol u tri posljednje utakmice.

Unitedu tri boda, Rooneyju tri utakmice suspenzije

Wayne Rooney doveo je Manchester United u rano vodstvo protiv West Hama, a potom zbog gluposti ostavio momčad s deset igrača na terenu. Kapetan je fino pogodio u petoj minuti utrčavši točno na Rafaelov nabačaj, a u 22. Falcao asistira Van Persieju za 2:0.

Kad je Sakho smanjio na 2:1 u 37. ubacivši odbijenu loptu poslije kornera u mrežu, malo tko se nije sjetio Unitedovog prošlotjednog raspada u Leicesteru, kad je poslije vodstva 3:1 izgubio 3:5. Strah se još više pojačao kad je Rooney u 59. minuti, u pokušaju zaustavljanja protunapada udario Downinga iznad koljena te dobio crveni karton. Domaći su se povukli i uglavnom do kraja branili i uspjeli u toj namjeri. Nolanu je u završnici susreta poništen gol zbog malog zaleđa, ali United je došao do zaslužena tri boda.

Southampton drži drugo mjesto, Kranjčaru 90 minuta

Niko Kranjčar odigrao je cijelu utakmicu u porazu Queens Park Rangersa 1:2 kod Southamptona, koji će i poslije ovog kola ostati drugi s tri boda manje od Chelseaja. Rangersi su se opet pokazali kao momčad koja ne stoji dobro na gostujućim terenima i mogla je gubiti vrlo rano poslije stative Tadića. Koemanova momčad povela je prizemnim šutom Bertranda. Izjednačio je Austin odličnim volejem, no Pelle vraća vodstvo Svecima još jednim sjajnim pogotkom.

Crystal Palace je pobijedio Leicester 2:0 i ostao neporažen u četiri susreta pod vodstvom Neila Warnocka. Za pobjedu su bila dovoljna dva pogotka u razmaku od tri minute. Campbell se najbolje snašao poslije kornera početkom drugog dijela, a prvu domaću pobjedu Palaceu je potvrdio Jedinak poslije nabačaja Puncheona iz slobodnog udarca.

Sunderland je opet ostao bez prve pobjede u ovoj sezoni remiziravši 0:0 sa Swanseajem koji se popeo na četvrtu poziciju. Velšani su od 80. minute igrači bez isključenog Rangela, a domaći promašili nekoliko dobrih prilika u drugom dijelu te na kraju upisali peti remi sezone.

• Obrisan korisnik27.09.2014. u 18:22
    Rooney se pokazao težom budaletinom, ovakvi potezi bi trebali biti više od tri utakmice kazne.