Josip Piršljin • nedjelja, 28.09.2014.

Inter je solidno ušao u novu sezonu i najavljivao se povratak u vrh Serie A, no veliki šok priredio mu je Cagliari koji je na San Siru pobijedio 4:1. Fiorentina i Milan su također razočarali navijače, dok je Napoli uspio svladati Sassuolo.

Cagliari je na San Siru priredio veliko iznenađenje pobijedivši Inter s čak 4:1, a još nevjerojatnije zvuči podatak da je taj rezultat ostvaren još do poluvremena. Junak gostiju sa Sardinije bio je Ekdal koji je zabio Handanoviču tri pogotka u razmaku od 15 minuta.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić odigrao je cijelu utakmicu za Nerazzurre, no nije uspio pomoći svojoj ekipi da izbjegne poniženje pred vlastitim navijačima. Stvari su krenule naopako za Inter u desetoj minuti kada je Sau pogodio za 1:0 gostiju, no nedugo potom uspio je izjednačiti Osvaldo.

Ipak, Nagatomo je u dvije minute skupio dva žuta kartona, te je Inter ostao na desetorici igrača već u 27. minuti, a Šveđanin Ekdal svoj prvi gol na utakmici postiže ubrzo poslije toga. U 34. minuti već je 3:1 nakon što je Ibarbo odlično prošao po strani i našao Ekdala, a prije nego što je Šveđanin upotpunio hat-trick, Cossu nije realizirao jedanaesterac, Handanovič je obranio. U nastavku nije bilo promjene rezultata, te je Zdeman upisao prvu pobjedu ove sezone.

Milan je gostovao na stadionu Dino Manuzzi u Ceseni gdje je domaćin pružio vrlo dobar otpor i osvojio bod. Već u desetoj minuti Cesena je povela preko Succija, a devet minuta kasnije Rami je na asistenciju Honde poravnao rezultat. Inzaghijeva momčad nije uspjela ponovno doći do prednosti, a u 73. minuti ostala je s igračem manje poslije crvenog kartona Zapate.

Istim rezultatom završio je i dvoboj Torina i Fiorentine. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, tek je u 62. minuti Quagliarella zabio za vodstvo domaćih, a bod Violama osigurao je Babacar u 78. minuti. Hrvatski veznjak Milan Badelj igrao je za Fiorentinu prvih sat vremena.

Napoli je na gostovanju kod Sassuola upisao minimalnu pobjedu i približio se vrhu ljestvice. Jedini pogodak na utakmici postigao je u 28. minuti Jose Callejon kada mu je asistirao Higuain. Hrvatski branič Šime Vrsaljko ušao je u igru za domaćina tek u 76. minuti, dok Josipa Radoševića nije bilo niti na klupi.

Chievo je na stadionu Marc'Antonio Bentegodi ugostio Empoli koji je uzeo jedan bod. Meggiorini je bio precizan za prednost domaćih, a devet minuta poslije njega zabio je Pucciarelli za konačnih 1:1.

• Obrisan korisnik28.09.2014. u 21:54
    I pitam se dokada sa tri stopera do kada, ehh kad se sjetim obrane Maicon, Samuel, Cordoba, Materazzi,Chivu, Maxwell od prije 5 godina, a danas pri prvom golu tri stopera krenu na loptu, sva tri ispadnu ko zadnji mlitavci, i ovaj uzme i laganini zabije gol... E moj Vidić, plaća 3 milje godišinje u... [više na forumu]