Liga prvaka - Skupina A, 1. kolo, 28.09.2014, 19:30 h
RK Zagreb 27:25 Kiel
Kiel

Zagrebaši odličnom igrom u nastavku osigurali veliko slavlje nad njemačkim Kielom

Iz Arene Zagreb:Zvonka Keliš • nedjelja, 28.09.2014.

Hrvatski rukometni prvak na odličan je način otvorio novu europsku rukometnu sezonu, naime, u sklopu prvog je kola Lige prvaka u zagrebačkoj Areni ugostio jaki njemački Kiel protiv kojeg su zagrebački Lavovi pružili odličan otpor te su nakon velike borbe u nastavku uspjeli prelomiti dvoboj u svoju korist za veliko slavlje 27:25.

PPD Zagreb - Kiel 27:25 (9:13)

1. kolo Lige prvaka
ZAGREB - Arena Zagreb, Gledatelja: 10357
Suci: Togstad/Kristiansen (Norveška)

PPD Zagreb: Ivić (12 obrana), Stevanović; Brozović 4, Stepančić 4, Šprem 1, Čorić, Šebetić, Raković 2, Horvat 6, Šušnja, J. Valčić 2, T. Valčić, Obranović 6, Kovačević, Lukačec, Pavlović 2
Trener: Zlatko Saračević

Kiel: Sjöstrand (8 obrana), Palicka (3 obrane); Duvnjak 3, Toft Hansen 1, Sprenger 4, Weinhold 3, Wiencek, Ekberg 3, Canellas, Dahmke, Palmarsson 4, Klein 3, Vujin 4
Trener: Alfred Gislason

Sedmerci: PPD Zagreb: 3/4; Kiel: 4/5
Isključenja: PPD Zagreb: 6 min.; Kiel: 2 min.

Momčad PPD Zagreba u zagrebačkoj je Areni ove nedjelje zakoračila i u europsku rukometnu sezonu u kojoj je ponovno očekuje težak posao. Kao prvi suparnik na suprotnu je stranu terena zakoračio aktualni njemački prvak Kiel predvođen najboljim rukometašem svijeta Domagojem Duvnjakom.

Zagrebaši su u svoj prvi europski dvoboj krenuli bez svog novog trenera Veselina Vujovića te ozlijeđenih Marija Vuglača i Stipe Mandalinića, dok je susret s tribine odgledalo i lijevo krilo Lovro Mihić. S druge strane, u redovima njemačkih Zebri nije bilo jednog od njihovih najboljih igrača Filipa Jiche koji će s terena izbivati narednih šest mjeseci.

Na teren je stoga trener Zlatko Saračević poslao Filipa Ivića među vratnice, dok su se ispred njega našli kapetan Zlatko Horvat, kao i Luka Stepančić, Ilija Brozović, Tonči i Josip Valčić te Lovro Šprem.

Uzbudljivo je bilo u uvodnim minutama susreta kojeg domaćin otvara dobrom i čvrstom obranom, no istu pružaju i gosti stoga za prvi pogodak u četvrtoj minuti zaslužan biva Aron Palmarsson, no na njega odgovor odmah nudi Sandro Obranović. Borbeno je bilo u narednim minutama, sigurni su kako Ivić na jednoj tako i Johan Sjöstrand na drugoj strani, a kapetan Horvat potom pronalazi rješenje i osigurava Zagrebu prvo vodstvo u susretu (2:1).

No, ubrzao je tada Kiel ritam, domaća ekipa počinje posustajati i Nijemci se odvajaju na vrlo dobrih 6:2 što je znak za domaću minutu odmora. Odmah potom Zagreb pronalazi rješenje u napadu i Horvat s krila lijepo proigrava Obranovića. Presjekao je potom Zagrebov kapetan i gostujući napad što koristi Brozović za smanjenje zaostatka na minus dva (4:6). Ponovno se tada razbranjuju obra vratara, no potom Kiel polako, ali sigurno ubrzava ritam i odvaja se na vrlo dobrih 12:7, dok na odmor odlazi s vodstvom 13:9.

Nastavak susreta sigurnim pogotkom otvara Brozović, a ubrzo potom uz čvrstu obranu, siguran blok, vrlo dobre reakcije Ivića među vratnicama, kao i golove Horvata, dokapetana Josipa Valčića te Stepančića PPD Zagreb stiže na samo pogodak zaostatka (14:15). Nije trebalo dugo da Zagrebovi Lavovi nastave s pravim malim naletom protiv Zebri te preko Obranovića i Brozovića poravnaju rezultat na 16:16.

Trudio se Kiel s obranom 5-1 s Duvnjakom na prednjem, kao i promjenom vratara, naime, Sjöstranda je zamijenio Andreas Palicka, no Zagrebaši bivaju motivirani i čvrsti, Kiel redovito griješi, a kapetan Horvat sigurnim lobovima s linije sedam metara dovodi hrvatskog prvaka u prvo vodstvo nakon šeste minute susreta (18:17).

Vrijeme je bilo da se razbudi i zagrebačka Arena te pruži pravu podršku svojim momcima koji svojim navijačima uzvraćaju odvajanjem i na lijepih +3 (21:18) pri ulasku u samu završnicu dvoboja. Iako Vujin potom vraća svoju momčad na minus jedan (20:21), Zagreb se ne predaje te ubrzo vraća sigurnih 24:21. Velika borba vodila se do samoga kraja, Kiel minutu prije kraja stiže na 24:25, no Zagreb sigurno slavi 27:25.

• Obrisan korisnik29.09.2014. u 08:59
    Čuda se ipak događaju! Ali realno...ovaj Kiel nije ni približno jak kao prije 2-3 godine. Nema tu više puno klasnih igrača, a i trebat će vremena da se uigraju. No, zagrebaši su konačno odigrali mušku tekmu i iskoristili sve što im je kiel ponudio! Čestitke na tome i na velikoj pobjedi.
  • Obrisan korisnik28.09.2014. u 22:33
    svaka cast zagrebu ali ne znam kako ce biti do kraja u ovu grupu po onu sramotu koju smo videli u Makedoniji gde su suci unistili metalurg jednostavno EHF ce uraditi sve da zastiti zapadno evropske klubove a Zagreb i Makedonski klubovi su zakana za te interese
  • Obrisan korisnik28.09.2014. u 22:10
    wtf???????? očekivao sam poraz 10ak razlike, a kad ono...
  • Obrisan korisnik28.09.2014. u 21:31
    Dobra igra, ali zato s druge strane izrazito loša partija Kiela, Palmarsson 4 od 11 užasan skor, a i ostali iz vanjskih pozicija nisu imali svoj dan, očito ova ekipa bez Jiche ne može puno. Zagrebu čestitke, bit će još bolji dok maknu J.Valičića sa srednjeg i daju Obranoviću da vodi ekipu.
  • sportoz28.09.2014. u 21:19
    Sasvim neočekivano ugodno iznenađenje. Čestitke! :)