Liga prvaka - Skupina A, 2. kolo, 02.10.2014.
Kiel 34:32 La Rioja
La Rioja

Četiri gola Duvnjaka u prvom ovosezonskom slavlju Kiela u Ligi prvaka

Danijela Lemaić • četvrtak, 02.10.2014.

Ovoga četvrtka otvoreno je drugo kolo Lige prvaka, a na teren Sparkassen Arene istrčali su rukometaši Kiela i igrači Naturhouse La Rioje. U zanimljivom dvoboju, u kojem je gostujuća ekipa dobro pružala otpor njemačkom prvaku, na kraju su se spretnije ruke pokazali momci Alfreda Gislasona te su tako stigli do prvih europskih bodova.

Momčad njemačkog Kiela ovog je četvrtka u svojoj dvorani ugostila drugog španjolskog predstavnika u Ligi prvaka, Naturhouse La Rioju. Iza njemačkog prvaka poraz je od PPD Zagreba u sklopu prvog kola najelitnijeg europskog klupskog natjecanja, dok su Španjolci iznenadili Meškov Brest i upisali uvjerljivu pobjedu. Iako su Španjolci pokušali slomiti Kiel s 5-1 obranom koja se pokazala dobitnom u Zagrebu, Nijemci se, ovaj put, nisu lako predali, pronašli su rješenje te potkraj prvog dijela susreta prelomili rezultat u svoju korist da bi prednost sačuvali kroz cijelo drugo poluvrijeme.

Utakmicu u Kielu dobro otvara Naturhouse La Rioja, naime, pokretljiva obrana ne dopušta domaćinu da pronađe put do mreže, dok s druge strane gosti preko Juana Garcije i Rubena Garabaye odlaze na 2:0. Post od pogodaka kod Kiela prekida Marko Vujin u četvrtoj minuti susreta te Naturhouse La Rioja svoju minimalnu prednost drži sve do desete minute dvoboja kada Aron Palmarsson poravnava rezultat na 6:6. Ponovno su pojačali Španjolci te nošeni obranama Jorgea Gomeza ostavljaju Kiel na minus dva (7:9), a ubrzo pogodcima Francisca Javiera Garcije i Alberta Rocasa i na minus tri (10:13).

U 20. minuti prvog poluvremena proradio je Kielov napad, kao i obrana stoga je na krilima raspoloženog Palmarssona njemački prvak izjednačio na 13:13, a šest minuta kasnije preko Christiana Sprengera stigao i do prvog vodstva na utakmici (15:14). Naturhouse La Rioja je sve teže pratila tempo domaćina koji je, pak, preko Patricka Wienceka i dvije uzastopne obrane Andreasa Palicke otišao na +3 (18:15) da bi do odlaska na predah Domagoj Duvnjak i Palmarsson vodstvo povećali na +4 (20:16).

Uvodne minute drugog poluvremena donijele su nastavak dobre igre Kiela koji preko Renea Tofta Hansena, Wienceka, Duvnjaka i Palmarssona ostavlja Naturhouse La Rioju na minus sedam (18:25). Njemački prvaci držali su vodstvo sve do 47. minute susreta kada gosti kreću s čvrstom 4-2 obranom, iskorištavaju greške Kiela te smanjuju zaostatak na 26:29. Iako je domaća momčad nanovo otišla na +4 (27:31), Naturhouse La Rioja preko Rocasa i Patricka Lykkea Eilerta smanjuje na 31:34 da bi konačnih 32:34 u posljednjim sekundama susreta postavio Victor Vigo.

Kiel je do prve europske pobjede vodio Aron Palmarsson s 12 pogodaka, njih četiri dodao je Domagoj Duvnjak, dok je Johan Sjöstrand sakupio 19 obrana. U redovima Naturhouse La Rioje istaknuli su se Juan Garcia i Albert Rocas svaki s po sedam golova, a na vratima je Jorge Gomez zaustavio 18 lopti.