MAXtv Prva liga, 11. kolo, 04.10.2014, 19:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 1300
Suci: Ivan Bebek, Miro Grgić, Bojan Zobenica
Dejan Radonjić 83', 86'
2:0(0:0) Split
Split

Josip Piršljin • subota, 04.10.2014.

Nogometaši Istre 1961 uspjeli su doći do tek druge pobjede ove sezone u MAXtv Prvoj ligi. Na Drosini je gostovao Split koji je poražen pogocima Dejana Radonjića u završnici susreta.

Mate Bilić
66'
7
Aljoša Vojnović
79'
15
Mario Kvesić
87'
Ivan Matić

Istra 1961 je u dosadašnjih deset kola domaćeg prvenstva ostvarila tek jednu pobjedu, te su joj tri boda protiv Splita bili imperativ. Zadnji put zeleno-žuti su svladali Lokomotivu 17. kolovoza, a našli su se i na pretposljednjoj poziciji, stoga je slavlje protiv Splita bilo itekako važno za Puljane.

Pamić je ovog puta na vrata postavio Drevena ispred kojeg su bili stoperi Graf i Gregov. Blagojević i Obšivač su igrali na pozicijama defenzivnih veznih, a u samoj špici bio je Radonjić. S druge strane, Matić je u vrh napada postavio Cikalleshija, a iza njega je igrao bivši član Istre Roce.

Puljani su u susret krenuli odlučni prekinuti niz slabih rezultata, te su odmah u prvoj minuti ugrozili vrata Vukovića kada je u dobroj prilici bio Špehar. No, nakon toga Splitovci su ih primirili i na Aldo Drosini nije bilo većih uzbuđenja. U redovima gostiju najopasniji je bio Albanac Cikalleshi koji je u par navrata dobro namučio Drevena i obranu domaćih.

Najveću šansu u prvom dijelu Istra je propustila pretvoriti u pogodak u 23. minuti. Horvat je probio desnu stranu i ubacio u peterac gostiju gdje je utrčao Matoš, ali pucao je ravno u Andriju Vukovića koji je spriječio vodstvo Istre. Pred odlazak na odmor još je u izglednoj situaciji nakon ubačaja s desne strane bio Radonjić, ali napadač Dinama na posudbi u Puli nije bio dovoljno precizan.

Početkom nastavka igralo se slično kao u prvom dijelu, bez opasnijih prilika s nekoliko dalekometnih udaraca. No, u 69. minuti zeleno-žuti su propustili veliku šansu kada je Špehar prošao po lijevoj strani i tražio nekog od suigrača u sredini, ali lopta je prošla pored gola.

Pamić je pokušao dobiti na efikasnosti uvođenjem ofenzivaca Ivančića i Joa, ali pobjedu je domaćima donio Radonjić. Najprije je u 84. minuti pospremio odbijanac poslije udarca Ivančića, a samo dvije minute kasnije pobjegao je obrani Splita i pogodio stativu, ali lopta mu se ponovno odbila i zabio je za konačnih 2:0 i toliko željenu pobjedu Istre.