Liga prvaka - Skupina A, 2. kolo, 05.10.2014, 19:00 h
Paris Saint-Germain 27:22 RK Zagreb
RK Zagreb

Momčad PPD Zagreba unatoč velikoj borbi upisala prvi europski poraz od PSG-a

Danijela Lemaić • nedjelja, 05.10.2014.

Hrvatski rukometni prvak nakon velikog slavlja nad njemački Kielom, u sklopu drugog kola Lige prvaka gostovao je kod francuskog PSG-a. Zagrebački Lavovi pružili su odličan otpor domaćinu, ali nisu uspjeli ponoviti igru iz utakmice s Kielom te su po isteku 60. minute upisali prvi ovosezonski europski poraz.

PSG - PPD Zagreb 27:22 (11:9)

2. kolo Lige prvaka
PARIZ - Dvorana George Carpentier
Suci: Gjeding/Hansen (Danska)

PPD Zagreb: Ivić (14 obrana), Stevanović; Mihić, Brozović 1, Stepančić 6, Šprem, Čorić, Šebetić, Raković, Horvat 5, Šušnja, J. Valčić 5, T. Valčić 1, Obranović 2, Vuglač, Pavlović 2
Trener: Zlatko Saračević

PSG: Omeyer (11 obrana), Annonay; Melić 5, Accambray 2, Csaszar, Vori 1, N'Diaye, Gojun, Gunnarsson 1, Abalo 1, Hansen 8, Narcisse 3, Honrubia 4, Kopljar 2, M'Tima, Bojinović
Trener: Philippe Gardent

Sedmerci: PPD Zagreb: 5/7; PSG: 8/8
Isključenja: PPD Zagreb: 10 min.; PSG: 6 min.

Momčad PPD Zagreba ove je nedjelje u dvorani George Carpentier u Parizu snage odmjerila s domaćim PSG-om čije boje brane bivši Zagrebaši Igor Vori, Marko Kopljar i Jakov Gojun, koji, pak, nije imao priliku zaigrati protiv svojih bivših suigrača zbog problema s ramenom. Momci Veselina Vujovića, koji je i ovaj susret morao gledati s tribina, još su jednom pokazali veliku volju i želju za bodovima u Europi, kao i prolazak grupne faze Lige prvaka, ali unatoč borbenoj igri po posljednjem sučevu zvižduku upisali su prvi ovosezonski europski poraz.

Na teren u Parizu trener Zlatko Saračević poslao je Josipa i Tončija Valčića, Zlatka Horvata, Lovru Šprema, Luku Stepančića i Iliju Brozovića, dok je među vratnice stao Filip Ivić.

Zagreb je dobro otvorio utakmicu, naime, prvi napad PSG-a prekida Brozović koji krade loptu domaćinu, ali Šprem ne uspijeva realizirati kontra napad. Kaznio je to Samuel Honrubia za 1:0 Parižana, ali odličan Stepančić poravnava na 1:1. Igralo se pogodak za pogodak sve do osme minute kada nakon odlične reakcije Ivića na golu i bloka Zagrebove obrane stariji brat Valčić odvodi PPD Zagreb u prvo vodstvo u susretu (4:3). Pokušali su zagrebački Lavovi poremetiti ritam PSG-a pokretljivom 5-1 obranom, ali Vori pronalazi put do mreže za 4:4.

Nastavila se izjednačena igra sve do 15. minute kada su Zagrebaši pokazali veliku borbenost, uspjeli se obraniti s igračem manje te preko Stepančića ponovno otići u minimalno vodstvo (6:7) da bi Sandro Obranović to povećao na 8:6. Tada je pojačala domaća ekipa i vratila rezultat na 8:8 te čvrstom obranom zadavala muke Zagrebašima koji nikako nisu mogli pospremiti loptu iza Omeyerovih leđa. Nervoza Zagrebove obrane dopustila je Parižanima da se odvoje na +3 (8:11), a u posljednjoj minuti prvog dijela Obranović sjajnim pogotkom s 11 metara prekida post od pogodaka kod Zagreba te smanjuje na 9:11 s čime se otišlo na predah.

Uvodne minute nastavka donijele su nešto posloženiji napad hrvatskog prvaka koji preko Josipa Valčića i Stepančića stiže na pogodak zaostatka (11:12). Omeyera na golu, kao i greške Zagrebaša u napadu dobro iskorištavaju domaćini koji odlaze na novih +3 (14:11), a potom dva puta siguran biva Mikkel Hansen s linije sedam metara te PSG odlazi i na +5 (16:11).

Zagreb nikako nije mogao pronaći rješenje u napadu i PSG preko Fahrudina Melića ostavlja goste na minus šest (15:21). Nadu u Zagrebove redove vraća Josip Valčić koji s dva zgoditka smanjuje na 17:21, ali pokazuje se tada širina i iskustvo pariške klupe te PSG odlazi na +8 (25:17). Probudili su se u posljednjih pet minuta Zagrebaši i serijom 4-0 smanjili na 21:25. Uzvratili su Parižani s dva uzastopna pogotka za 27:21, a konačnih 22:27 postavlja Horvat hicem s linije sedam metara.

Kod Zagrebaša se istaknuo Luka Stepančić sa šest pogodaka, dok su po jedan manje dodali kapetan Zlatko Horvat i Josip Valčić, a Filip Ivić je na vratima zaustavio 14 suparničkih napada. U redovima PSG-a najbolji je bio Mikkel Hansen s osam zgoditaka, Marko Kopljar upisao je njih dva, dok je Igor Vori mrežu zatresao jednom. Thierry Omeyer sakupio je 11 obrana.

• narada10807.10.2014. u 16:08
    jeste, dobra igra naših, na papiru je trebalo biti - 10. Vidi se da im je body language oštriji, živahniji. (Jesam li ja to pogrešno ocjenio, ili je Jožek, glavna meta forumaša, malo podigao raznu igre? Vidio sam neke dobre finte...) Pobjeda protiv Kiela je bila velika stvar za tu ekipu, plus novi... [više na forumu]
    narada108
  • Obrisan korisnik06.10.2014. u 09:26
    S obzitom na širinu klupe PSG-a, iskustvo igrača PSG-a i oooogromnu razliku u buđetima ove dvije momčadi-ovo je jako dobar rezultat.Vidi se da su dečki iz zagreba 'uzgojili' muda, čim je došao vujović. To je ono što je falilo sve ove godine. Valjda će ove sezone uspjeti proći grupu! Kiel i PSG idu... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik06.10.2014. u 00:43
    Dobra igra Zagreba, protiv ipak puno jače ekipe iz Parisa. Ja čak nebi niti rekao da su suci toliko skrojili krajnji rezultat koliko je ipak mogućnost Parisa da ima rotaciju čitave ekipe odredila krajnji rezultat. Puno je tu više kvalitete nego kod Zagreba, treba biti realan, s tim da uopće danas... [više na forumu]
  • crodevils05.10.2014. u 21:39
    suci su se "malo" umiješali,ali i ovaj rezultat nije loš.. u areni će biti revanš.. a kolko je zagreb jak pokazuje podatak da je hansen golove zabijao samo sedmercima.. :)