Paris Saint-Germain 1:1 Monaco
Monaco

Drama u Parizu: Martial spasio bod Subašićevom Monacu na Parku prinčeva

Ivan Dorian Molnar • nedjelja, 05.10.2014.

Derbi devetog kola Ligue 1 odigran je na Parku prinčeva, gdje je PSG bez Zlatana Ibrahimovića bio na korak do pobjede protiv Monaca, ali ekipi iz Kneževine bod je spasio Martial u drugoj minuti sudačke nadoknade...

“Dvoboj bogatih“ na Parku prinčeva nije ispunio očekivanja nogometnih sladokusaca. Možda je dijelom tome tako zbog izostanka glavnih aduta s obje strane. Parižanima je nedostajao Zlatan Ibrahimović zbog ozljede, dok Monacov stručni stožer može samo na malim ekranima gledati kako Radamel Falcao trese mreže – na Old Traffordu.

I dalje bez Thiaga Silve, Parižani su bili „ranjivi“ u zadnjoj liniji, no to u prvom dijelu nisu uspjeli iskoristiti prije svega Ocampos i Carrasco. Prijetila je momčad Laurenta Blanca preko Cavanija i Matuidija, a najbolju je priliku propustio Lucas Moura u 26. minuti. Brazilac je stigao do lopte prije gostujuće obrane, imao Danijela Subašića „na pladnju“, ali poslao je loptu pokraj gola. S druge strane, najbliže pogotku ekipa iz Kneževine bila je na zalasku prvog poluvremena, kada je Carrasco s ruba šesnaesterca zatresao gredu.

Veoma je indisponiran bio Edinson Cavani, koji je na početku drugog dijela zapucao dvije prilike, a umalo su to kaznili gosti u 61. minuti. Ipak, nakon što je Salvatore Sirigu odbio jedan udarac samo do Kurzawe, njegov volej s crte je spasio Van der Wiel.

I onda, deset minuta kasnije, Parižani su uspjeli načeti Monaco. Pastore je lijepom loptom proigrao Bahebecka, koji s desne strane vidi usamljenog Lucasa Mouru na povratnoj, a Brazilac neometan trese Subašićevu mrežu – 1:0.

Činilo se kako će se Monaco teško oporaviti od šoka, ali koncentracija Parižana popustila je u samoj završnici. Jednu sasvim bezazlenu loptu domaći braniči nisu uspjeli očistiti, a prvi je na njoj bio Martial, koji matira Sirigua za konačnih 1:1. Sekunde su PSG dijelile do pobjede, ali na kraju je pariška mega-momčad upisala svoj šesti remi u devet kola.