Prvi poraz Poreča, prvo slavlje Splita, Marina Kaštela iznenadila Zamet

Zvonka Keliš • nedjelja, 12.10.2014.

Nove zanimljive rezultata donijelo je šesto kolo Premijer lige, kojeg je ranije ovoga tjedna otvorio Varaždin slavljem nad Umagom. U petak je Karlovac bio siguran na svom terenu protiv Ivanića, dok je dan kasnije Spačva nanijela prvi poraz Poreču, a Split je upisao i prvo ovosezonsko slavlje, naime, svladao je ekipu Đakova. Gorica je uvjerljiva bila protiv Bjelovara, dok su kolo kompletirali Dubrava i Marina Kaštela slavljem nad Buzetom, odnosno, Zametom.

Karlovac - Ivanić 23:21 (11:12)

U sklopu šestog kola Premijer lige Karlovac je uspio stići do drugog ovosezonskog slavlja, a bolji je na svom terenu bio od ekipe Ivanića. Susret bolje otvaraju gosti koji u uvodnim minutama dvoboja odlaze na 3:1, no do devete minute u susret se sigurno vraća domaćin nakon čega slijedi igra pogodak za pogodak. U samoj završnici prvoga poluvremena domaća se momčad odvaja na sigurnijih 10:8, no do odlaska na odmor gosti nanovo preokreću rezultat u svoju korist za minimalno vodstvo 12:11.

Domaći rukometaši u nastavku se trude uhvatiti svog suparnika, no isti se odvaja na dobrih 18:13. Međutim, sredinom drugoga dijela Karlovac se budi, ubacuje u brzinu više te pri ulasku u završnicu poravnava rezultat na 20:20 da bi na koncu pogocima Domagoja Smojvera i Matije Perajice osigurao slavlje 23:21. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Ivan Bačić s devet postignutih pogodaka, Denis Karić i Luka Prezelj sakupili su 12 obrana, dok je najbolji kod Ivanića bio Krešimir Vlahek sa šest golova, a Jurica Janeš i Matej Mudrinjak obranili su osam lopti.

Spačva - Poreč 31:26 (14:13)

Poreč je u Vinkovcima pretrpio svoj prvi premijerligaški poraz ove sezone. U susret dobro ulazi domaćin koji upisuje sigurnih 4:1, a iako se gosti trude uhvatiti priključak, na pogodak zaostatka dolaze tek u završnici prvog poluvremena (7:8). Do odlaska na odmor Spačva se nanovo odvaja, ima i 13:10, no na predah ipak odlazi s minimalnom prednošću (14:13).

Na izjednačenje se u nastavku čekalo punih četiri minute kada Marko Buvinić postavlja 16:16, domaća momčad potom osigurava novu sigurnu prednost te je samo povećava do samog kraja. Spačva tako na kraju slavi 31:26. Odličan je kod Spačve bio Goran Šarenac s osam pogodaka, Dražen Stojanović obranio je osam lopti, dok se kod Poreča istaknuo Mario Krajinović s deset golova, a Marin Sorić i Goran Čarapina sakupili su 11 obrana.

Split - Đakovo 33:30 (17:11)

Momčad Splita stigla je ovoga vikenda i do svog prvog slavlja ove sezone, a bolja je pred svojim navijačima bila od Đakova. Domaćin dobro otvara susret, upisuje vodstvo 5:0, a iako se gosti trude više ne uspijevaju uhvatiti priključak. Na predah se stoga odlazi sa sigurnih domaćih +6 (17:11).

Uvodne minute nastavka donijele su povećanje domaćeg vodstva na odličnih 21:11, a stečenu prednost Split čuva sve do same završnice dvoboja. Tada gostujuća momčad serijom pogodaka uspijeva smanjiti svoj zaostatak na konačnih 30:33. U pobjedu svoje momčadi Hrvoje Batinović ugradio je deset pogodaka, Ivan Budalić i Ivica Šimić sakupili su 15 obrana, dok je Marko Nađ za Đakovo zabio sedam golova, a Mladen Rajković i Mislav Petrović obranili su osam lopti.

Gorica - Bjelovar 32:26 (15:12)

Gorica je sigurna bila ove subote na putu prema svom četvrtom slavlju, a uvjerljivo je bolja na svom terenu bila od ekipe Bjelovara. Ivan Laljek dobro otvara susret za domaćina te ga odvodi na uvodnih 2:0, a iako gosti uzvraćaju poravnanjem rezultata, domaća se momčad ubrzo nanovo odvaja te upisuje 7:4 i 10:6. Do isteka 30. minute gostujuća momčad, pak, uspijeva smanjiti svoj zaostatak na minus tri (12:15).

U drugom poluvremenu Gorica nastavlja u istom ritmu te sigurno gradi svoju prednost pa se tako odvaja i na 20:16 te ubrzo potom i na 23:17. Domaći rukometaši u posljednjim minutama susreta serijom pogodaka samo dodatno povećavaju svoju prednost za konačnu pobjedu 32:26. Ivan Laljek s 12 je pogodaka predvodio svoju momčad do pobjede, Tomislav Sladoljev zaustavio je sedam lopti, dok je Toni Egzeta u poraz svoje momčadi ugradio osam golova, a Deni Prvonožac i Kristijan Janđel sakupili su 15 obrana.

Dubrava - Buzet 31:22 (17:8)

Veprovi iz Dubrave ove su nedjelje stigli i do svog petog ovosezonskog slavlja u Premijer ligi, a uvjerljivi su na svom terenu bili protiv ekipe Buzeta. Odmah na startu domaćin je pokazao što sve zna i umije, poveo je 5:0, a potom i 9:2 i gosti se više ne vraćaju u susret. Četiri minute prije odlaska na odmor domaća momčad ima odličnih 15:5 da bi se na predah otišlo s vrlo dobrih 17:8 za Dubravu.

U drugom poluvremenu gostujuća se momčad trudi, no ne uspijeva sustići svog suparnika koji održava prednost od deset pogodaka. Na kraju Dubrava osigurava odlično slavlje s devet pogodaka razlike (31:22). Marin Buneta za Dubravu je zabio pet pogodaka, Igor Totić i Domagoj Grahovac sakupili su 18 obrana, dok se Davorin Prskalo kod Buzeta osam puta upisao u listu strijelaca, a Samir Pobrić i Aleks Jović obranili su deset lopti.

Marina Kaštela - Zamet 25:24 (11:13)

Marina Kaštela na svom je terenu pomalo iznenadila ekipu Zameta koja joj je stigla u goste te ju je minimalno svladala za svoje drugo ovosezonsko slavlje u Premijer ligi. Borbeno i izjednačeno bilo je od samog početka da bi se gosti nakon desetak minuta igre počeli odvajati te tako odlaze na 5:3 i 8:5. Čuvala je gostujuća momčad stečenu prednost do 27. minute kada Davor Javorčić poravnava rezultat na 10:10 da bi se na predah potom ipak otišlo s gostujućih 13:11.

Pogodak za pogodak igralo se u uvodnim minutama nastavka, a izjednačen rezultat biva sve do 41. minute kada kreće novo gostujuće odvajanje. Poveo je Zamet tada 18:16, no u samoj završnici Marina Kaštela se ponovno vraća da bi u posljednjoj minuti Toni Markota pogotkom za 25:24 donio svojoj momčadi minimalnu pobjedu. Matko Bujas suparničku je mrežu zatresao šest puta, Jure Galić obranio je 14 lopti, dok su Dario Černeka i Lovro Jotić za Zamet zabili po sedam golova, a Marin Đurica i Dino Slavić sakupili su 15 obrana.