Inter se novom pobjedom odvojio od prvih pratitelja, golijada u Sisku

Davor Mikulić • nedjelja, 12.10.2014.

Samo jedna utakmica na rasporedu je bila u petak kada su kolo u Sisku otvorili Segesta i Sesvete. Domaći je sastav na kraju slavio i tako prekinuo niz susreta bez pobjede koji je trajao još od petog kola. S druge strane, Sesvete su već treće kolo zaredom bez pobjede što se odmah odrazilo i na stanje na prvenstvenoj tablici.

Nakon nešto više od pola sata igre Segesta je već imala ogromnih 3:0 koje su svojim pogocima donijeli Antonio Hrnčević u 10. i Viktor Špišić u 21., odnosno 37. minuti. Međutim, u posljednjim trenucima prvog dijela rezultat je uspio smanjiti Hrvoje Štrok.

U 61. minuti gosti iz Sesveta stigli su do još jednog pogotka kojim su se sasvim približili domaćinu. Kazneni je udarac uspio realizirati Josip Ćorić, no nakon samo sedam minuta na suprotnoj je strani na isti način uzvratio Antonio Hrnčević svojim drugim pogotkom na utakmici.

Dvanaest minuta prije kraja susreta, pokazalo se kasnije, konačnih 4:2 postavio je 20-godišnji Zoran Arsenić koji je u igru ušao samo pet minuta ranije.

I dalje sjajno ide Bistri, momčadi koju su mnogi otpisali odmah na početku prvenstva, no posljednji poraz upisali su u četvrtom kolu u Vinkovcima. Poveli su već u desetoj minuti kada je Jeleč glavom savladao Hendiju. Gosti iz Lučkog uspjeli su izjednačiti nakon brze kontre. Čondrić je prvi udarac uspio obraniti uz pomoć vratnice, no iz popravnog pokušaja uspješan je bio Pejo Pejić.

Lučko je moglo u nastavku doći i do potpunog preokreta, ali domaćoj je momčadi nakon kaznenog udarca pomogla greda, što je vrlo brzo kažnjeno. Haris Mehmedagić je sjajno izveo slobodan udarac s dvadesetak metara kojim je osigurao pojedu svojoj momčadi.

Igrači Pomorca odlaskom predsjednika Petričevića prekinuli su štrajk pa su protiv Hrvatskog dragovoljca nastupili u gotovo najjačem sastavu, ali na njihovu žalost niti to nije bilo od velike pomoći.

Već nakon prvih 45 minuta bilo je riješeno pitanje pobjednika jer su gosti imali tri pogotka prednosti. U strijelce su se upisivali Mislav Komorski, Vice Kendeš i Matija Poredski, a od 56. minute imali su desetoricu na terenu nakon što je igru zbog crvenog kartona napustio Lesjak.

U odličnoj i zanimljivoj utakmici gdje bi rezultat 1:1, koji se držao do samog kraja, možda bio i najpošteniji do pobjede je stigao Inter iz Zaprešića. Poveli su gosti preko neumornog Ilije Nestorovskog i s tom minimalnom prednošću se otišlo na predah.

Rudeš se vratio u utakmicu udarcem s bijele točke kada je siguran realizator bio Filip Arežina, no bez ičega su ostali u posljednjim trenucima kada je za slavlje gostiju zabio Tomislav Mazalović.

Jedini susret koji je završio bez pogodaka odigran je u Velikoj Gorici gdje je gostovalo Dugopolje. U možda i najslabijoj predstavi ove sezone domaći igrači nisu uspjeli pronaći put do mreže vratara Vugdelije čiji su suigrači svakako zadovoljniji ovim ishodom.

Jedanaesto kolo kompletirat će se tek u srijedu nakon što svoj susret odigraju Cibalia i Imotski. Ta je utakmica odgođena jer u Vinkovcima u utorak nastupa mlada reprezentacija Hrvatske koja protiv Engleske traži odlazak na Europsko prvenstvo.

• gogogo13.10.2014. u 08:52
    Dio teksta koji je vezan za utakmicu Segesta-Sesvete, nema veze s vezom. Prije nego objavite, da li to tko pročita ??