Hrvatski nogometni kup, 1/16 finala, 15.10.2014, 15:00 h, Gradski stadion, Sisak, gledatelja: 600

Branimir Korać • srijeda, 15.10.2014.

Nogometaši Rijeke uspješno su odradili posao u šesnaestini finala Kupa Hrvatske protiv Lekenika. Momčad Matjaža Keka u teškim uvjetima u Sisku slavila je rezultatom 4:2...

Ivan Alapić
46'
18
Luka Grgić
76'
21
Ivan Cerjak
83'
Zoran Buinac
8
(do 72')
9
(do 85')
Matjaž Kek

Odgađan je susret između Lekenika i Rijeke čak dva puta, nadali su se i jedni i drugi boljim vremenskim uvjetima, međutim kiša koja cijeli dan pada u Sisku natopila je travnjak i stvorila vrlo teške uvjete. Travnjak Segeste ionako nije u idealnom stanju stoga je ova kiša dodatno otežala posao "domaćem" Lekeniku i Rijeci.

Ipak, Riječani nisu dopustili iznenađenje i upisali su pobjedu 4:2 koja im osigurava prolaz u osminu finala i dvoboj protiv GOŠK-a iz Dubrovnika koji je lakoćom svladao oslabljeni Pomorac krajem prošlog mjeseca.

Već u šestoj minuti Riječani su poveli i to prvim golom u dresu momčadi s Kantride, Ermina Zeca. Dugačku akciju gostiju dovršio je novi riječki napadač na asistenciju Zorana Kvržića pogodivši bez problema mrežu Nikole Đurđeka.

Međutim, već četiri minute kasnije domaćin dolazi do poravnanja. Indisponirani Ruben Lima srušio je u 16 metara Tomislava Gajdeka, sudac Batinić dosudio je kazneni udarac koji Željko Kovačević, ljubitelji HNL-a dobro ga se sjećaju iz redova Karlovca, pretvara u pogodak.

Ipak gosti odlaze na odmor s prednosti i to ponovno zahvaljujući dobrom potezu Kvržića. Ovaj put odlično je proigrao Matu Jajala koji ulazi u 16 metara i pogađa kut domaćeg gola.

Ako je Lekenik i imao kakvu nadu u čudo u ovom susretu, ona je nestala već na startu drugog dijela u 52. minuti Cvijanović je dao dobru loptu za Zeca koji vara Bezića i podiže na 3:1.

Deset minuta kasnije najbolji pojedinac u domaćim redovima, Kovačević, odlično gađa iz slobodnog udarca, ali pogađa gredu da bi u 70. minuti među strijelce se upisao i Ivan Krstanović nakon dodavanja Leovca i loše reakcije obrane Lekenika.

U 74. minuti domaćin je stigao do drugog gola, Marko Korečić odličnom loptom proigrao je Ivana Đurđeka koji zaobilazi vratara Prskala i zabija za konačnih 4:2.

U samoj završnici mogla je Rijeka i do petog gola, međutim pokušaj Kvržića na gol liniji zaustavio je Marić.

Sve u svemu, očekivana pobjeda gostiju koji su odradili posao u na kraju ipak nešto boljim uvjetima nego što su bili oni u Lekeniku.