Liga prvaka - Skupina B, 4. kolo, 16.10.2014.
Bešiktaš MOGAZ HT 20:27 Flensburg
Flensburg

Četiri gola Ninčevića u porazu Bešiktaša od aktualnog europskog klupskog prvaka

Zvonka Keliš • četvrtak, 16.10.2014.

Momčad Flensburga susretom s turskim Bešiktašem ovoga je četvrtka otvorila četvrto kolo Lige prvaka. Domaćin se na svom terenu dobro nosio s aktualnim europskim klupskim prvakom koji slavlje sa sedam pogodaka razlike osigurava tek u nastavku dvoboja.

Aktualni europski klupski prvak u sklopu četvrtog kola skupine B snage je odmjerio s turskim Bešiktašem koji ispisuje svoju povijest u Ligi prvaka. Momčad Flensburga u Istanbulu je pred oko tri i pol tisuće gledatelja osigurala sigurno slavlje, iako je domaćin pružio uistinu dobar otpor u prvome poluvremenu. Nijemci su tako stigli do svog trećeg slavlja u najelitnijem europskom klupskom natjecanju, dok se turska momčad i dalje nalazi na dnu ljestvice bez ijednog osvojenog boda.

Iako gosti i bez ozlijeđenih Jima Gottfridssona i Andersa Eggerta dobro ulaze u susret te upisuju vodstvo 3:0 i 7:2, domaća se momčad nije predavala te je ubrzo uhvatila priključak. Agresivnija domaća obrana i manjak koncentracije u gostujućim redovima doveli su tursku momčad do izjednačenja 9:9 i zanimljive završnice prvoga dijela. Do odlaska na odmor nastavila se igra pogodak za pogodak, a iako Flensburg stiže i na +2, na predah se ipak odlazi s poravnatih 11:11.

Nastavak susreta donio je dobar domaći otpor tek uvodnih desetak minuta nakon čega gostujuća momčad polako, ali sigurno ubrzava ritam. Počinje stoga odvajanje Flensburga na sigurnu prednost koju Bešiktaš više ne uspijeva sustići. Na koncu Nijemci upisuju slavlje 27:20 te nova dva europska boda.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Holger Glandorf sa sedam postignutih pogodaka, Thomas Mogensen i Lasse Svan dodali su po njih šest, dok je najbolji kod Bešiktaša bio Predrag Dačević sa šest golova, Ivan Ninčević je zabio njih četiri, a Josip Buljubašić se nije upisao u listu strijelaca.