Duvnjak i Kiel očitali rukometnu lekciju Metalurgu, Čupić dobar u sigurnom slavlju Kielcea

Zvonka Keliš • nedjelja, 19.10.2014.

Subota u Ligi prvaka i njenom četvrtom kolu tik prije reprezentativke i kraće stanke nije donijela nova iznenađenja. Zanimljivo je bilo u susretu Kiela i Metalurga gdje je njemačka momčad očitala rukometnu lekciju onoj makedonskoj, dok se u skupini C Celje dobro borilo s Veszpremom, no nije uspjelo osigurati europske bodove. U skupini D Pick Szeged je bio uvjerljiv nad Kadetten Schaffhausenom, Kielce je bio siguran protiv Dunkerquea, kao i Aalborg protiv Motor Zaporožja.

Metalurg - Kiel 27:42 (15:22)

Njemački prvak do svog trećeg je slavlja u Ligi prvaka stigao u gostima kod makedonskog Metalurga hrvatskog trenera Line Červara kojemu je očitao pravu rukometnu lekciju. Nakon uvodnih 2:2 gosti su ubrzali ritam te u potpunosti dominirali susretom. Odvojili su se Nijemci tako na 15:8 da bi na predah otišli s velikih 22:15.

U nastavku susreta Kiel se odvaja i na +10 (25:15) nakon čega samo povećava svoje vodstvo. Momčad Metalurga tako nastavlja s lošijim izdanjima i rezultatima uslijed financijskih pa tako i problema unutar same ekipe te se zadržava na dnu ljestvice bez ijednog osvojenog boda nakon poraza od Kiela 27:42. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Domagoj Duvnjak s osam postignutih pogodaka, po sedam su dodali Joan Canellas i Marko Vujin, dok je najbolji kod Metalurga bio Vančo Dimovski sa šest golova, a Luka Cindrić zabio je njih dva.

Celje PL - Veszprem 21:24 (9:14)

Odličnim i sigurnim prvim poluvremenom mađarska je momčad i na gostovanju u Sloveniji osigurala svoje četvrto slavlje u skupini C Lige prvaka te samim time i nastavila svoj stopostotni učinak. Nešto lošije u susret ulazi domaćin, dok gosti bivaju na visini zadatka od samoga starta. Odvaja se tako gostujuća momčad na 11:5 da bi do odlaska na odmor povisila svoju prednost na 14:5.

Iako se domaća momčad pokušava približiti svom suparniku te se dobrano bori kako bi uhvatila priključak, uspijeva tek stići ponovno na minus četiri (14:18). Vratar Veszprema Roland Mikler kada biva siguran među vratnicama i njegova momčad čvrsto čuva stečeno vodstvo do samoga kraja kada upisuje slavlje 24:21. Odličan je kod Veszprema bio Momir Ilić sa sedam pogodaka, Renato Sulić dodao je jedan, Roland Mikler sakupio je 13 obrana, dok se kod Celja istaknuo Miha Zarabec s pet golova, Ivan Slišković i Šime Ivić dodali su po njih tri, a Matevž Skok obranio je 11 lopti.

Pick Szeged - Kadetten Schaffhausen 34:24 (16:13)

U susretu četvrtog kola skupine D momčad Pick Szegeda nije imala problema sa švicarskim Kadetten Schaffhausenom kojeg je nadmoćno svladala na svom terenu za svoje treće ovosezonsko europsko slavlje. Izjednačen rezultat u susretu održao se tek uvodnih pet minuta do rezultata 5:5 nakon čega Pick Szeged predvođen ponovno raspoloženim Deanom Bombačem te čvrstom 6-0 obranom odlazi na vrlo dobrih 13:9. Do isteka 30. minute Mađari čuvaju stečenu prednost i osiguravaju 16:13.

Nakon što se u nastavku razbranio Nikola Portner Kadetten je lagano probudio svoje nade, no Pick Szeged potom dodatno pojačava svoje obrambene redove te u 40. minuti osigurava vodstvo 20:14. Sedam minuta prije kraja domaćin ima odličnih +9 (29:20) da bi na kraju slavio s deset pogodaka razlike (34:24). U pobjedu svoje momčadi Dean Bombač ugradio je 11 pogodaka, Alen Blažević se nije upisao u listu strijelaca, Jose Manuel Sierra sakupio je 12 obrana, dok je Lucian Rares Jurca za Kadetten Schaffhausen zabio šest golova, Marko Mamić dodao je jedan, a Nikola Portner obranio je 14 lopti.

Dunkerque - Vive Tauron Kielce 25:28 (12:14)

Aktualni poljski prvak i u četvrtom je kolu Lige prvaka, unatoč izostanku Denisa Buntića, Piotra Grabarczyka i Tomasza Rosinskog, nastavio svoj pobjednički niz te je nanio treći poraz francuskom Dunkerqueu. Poveli su gosti odmah na startu 2:1, a iako odlaze i na 5:4, domaćin sredinom poluvremena mini serijom pogodaka preokreće rezultat u svoju korist za vodstvo 7:5. Preko Krzysztofa Lijewskog i Ivana Čupića gostujuća momčad ubrzo poravnava rezultat, u 23. minuti stiže do novog vodstva (11:9), dok na odmor odlazi sa sigurnih +2 (14:12).

Nastavak susreta odlično otvara domaća momčad koja s nekoliko uzastopnih serija pogodaka nanovo izjednačuje rezultat, a potom ga i ponovno preokreće u svoju korist (20:18). Ne predaje se tada Kielce, odlazi na minimalnih 21:20 te u posljednjim minutama dvoboja serijom pogodaka stiže na 27:24, kao i konačnih 28:25. Karol Bielecki sa sedam je pogodaka predvodio svoju momčad do pobjede, Ivan Čupić dodao je njih četiri, Manuel Štrlek dva, Željko Musa se nije upisao u listu strijelaca, a Marin Šego obranio je tri lopte, dok je Julian Emonet u poraz svoje momčadi ugradio šest golova.

Motor Zaporožje - Aalborg 25:28 (13:13)

U Kijevu se ove subote odvijala velika borba četvrtog kola skupine D između ukrajinskog Motor Zaporožja te danskog Aalborga koji je stigao do svog drugog slavlja, a samim time je Ukrajince ostavio bez upisane pobjede. Sjajno je u susret krenuo domaćin koji je nakon uvodnih deset minuta igre imao odličnih 6:1. No, posložio je tada Aalborg svoju čvrstu 6-0 obranu te je do završnice prvog poluvremena poravnao rezultat na 8:8, a izjednačenje se održalo i do kraja prvog dijela (13:13).

Domaća momčad u nastavku mijenja svoju obranu u onu 5-1, no Aalborg s njome nema problema te biva sve raspoloženiji u napadu. Odvojila se tako gostujuća momčad od svog suparnika, stigla je na 23:20 da bi na koncu slavila sa sigurnih +3 (28:25). Christian Jensen i Havard Tvedten za Aalborg su zabili po sedam pogodaka, dok se kod Motor Zaporožja Sergij Onufrienko devet puta upisao u listu strijelaca.

• Obrisan korisnik19.10.2014. u 01:07
    sigurno slavlje kielcea?! ako je slavlje osigurano u zadnje 3-4 minute sigurno onda autor ima poteškoća s poimanjem sporta