Ivan Dorian Molnar • nedjelja, 19.10.2014.

Svoju fantastičnu seriju nastavili su nogometaši Marseillea, koji su u desetom kolu Ligue 1 ostvarili svoju osmu uzastopnu pobjedu. Ceh je na Velodromeu platio Toulouse (2:0), dok je u drugoj današnjoj utakmici Bordeaux izgubio korak za liderom, odigravši tek 1:1 kod kuće protiv Caena.

Marseille se odvojio na vrhu

Bielsin stroj ruši sve pred sobom. Osma uzastopna pobjeda Marseillea stigla je ove nedjelje na Velodromeu, gdje su domaći nogometaši riješili sve već u prvom dijelu. Točnije, u 15 minuta. N'Koulou je načeo Toulouse u 20. minuti, kada je najviše skočio poslije ubačaja Payeta iz slobodnog udarca, poslavši glavom loptu u mrežu – 1:0.

Nije se propustio na listu strijelaca upisati i prvi topnik Ligue 1, Andre-Pierre Gignac, koji je u 35. minuti poslije loše reakcije domaće obrane ljevicom „stisnuo“ loptu i potvrdio pobjedu Marseillea. Trobod OM-a ni u jednom trenutku nije dolazio u pitanje, a nakon 10 kola momčad Marcela Bielse ima čak sedam bodova ispred prvih pratitelja PSG-a i Bordeauxa.

Bordeaux izgubio korak

Žirondinci su imali sve u rukama, ali na kraju su "prosuli mlijeko". Diabate je doveo Bordeaux u vodstvo u 22. minuti iz jedanaesterca, a u prvom dijelu domaće je u nekoliko navrata spašavao raspoloženi vratar Carrasso. Držali su igrači Willyja Sagnola tih 1:0 sve do 77. minute, kada je Bazile odigrao dupli pas s Feretom, okončavši akciju izjednačujućim pogotkom. Caen je tako otkinuo bod Bordeauxu, koji je zbog lošije gol-razlike drugo mjesto prepustio PSG-u.