PSG u gostima minimalno slavio nad Meškov Brestom, Vardar i Montpellier podijelili bodove

Danijela Lemaić • nedjelja, 19.10.2014.

Zanimljivim rukometnim dvobojima ove je nedjelje završeno četvrto kolo Lige prvaka. U skupini A PSG je minimalno slavio nad bjeloruskim Meškov Brestom, a u skupini B Wisla Plock slavila je nad Alingsasom, dok su KIF Kolding i Barcelona podijelili bodove. Bez pobjednika ostao je i susret skupine C između Vardara i Montpelliera, a RN Löwen je stigao do pobjede nad Čehovskim Medvjedima.

Meškov Brest - Paris Saint-Germain 28:29 (12:15)

Meškov Brest u svojoj je dvorani ugostio PSG Marka Kopljara, Jakova Gojuna i Igora Vorija te je u svom četvrtom europskom nastupu upisao drugi minimalan poraz. Parižani su od prve minute nametnuli svoj tempo igre te preko Mikkela Hansena otišli na +5 (12:7) da bi do odlaska na odmor bjeloruska momčad smanjila zaostatak na 12:15.

Uvodne minute nastavka donijele su tri uzastopna pogotka Meškov Bresta koji time poravnava rezultat na 15:15 nakon čega je započela igra pogodak za pogodak. U 55. minuti Dmitrij Nikulenkau odvodi Meškov Brest u prvo vodstvo (25:24), ali ubrzo je PSG to sustigao. U infarktnoj završnici minimalno slavlje Parižana osigurava Fahrudin Melić koji pogađa za 29:28. Najbolji strijelac u redovima PSG-a bio je Fahrudin Melić s deset pogodaka, Igor Vori i Marko Kopljar zabili su po dva gola. U redovima Meškov Bresta istaknuo se Rastko Stojković sa sedam zgoditaka, Ljubo Vukić protivničku mrežu zatresao je dva puta, dok je Ivan Karačić dodao jedan pogodak.

Rhein-Neckar Löwen - Čehovski Medvedi 34:29 (16:16)

Četvrto kolo Lige prvaka zatvorili su rukometaši RN Löwena i Čehovskih Medveda, a do slavlja u SAP Areni stigli su njemački Lavovi. Ruski rukometaši nešto su bolje započeli dvoboj te su nakon 17 minuta imali +5 (12:7). RN Löwen nije ništa prepustio slučaju te je izjednačio na 14:14 stoga se u izjednačenom tonu igralo sve do isteka 30. minute kada je bilo 16:16.

U drugom dijelu susreta prebacili su u višu brzinu momci Nicolaja Jacobsena te su se odvojili od gostiju. Naime, u 40. minuti Lavovi nakon četiri uzastopna pogotka ostavljaju Ruse na minus šest (18:24) te su stečeno vodstvo držali sve do posljednjeg sučeva zvižduka kada je semafor pokazao 34:29. Kod RN Löwena najbolji su bili Kim Ekdahl du Rietz i Uwe Gensheimer svaki s po šest pogodaka, a u redovima Čehovskih Medvjeda najefikasniji je bio Alexander Dereven sa sedam golova, dok su Dmitrij Žitnikov i Dmitrij Kovaljev zabili svaki po pet zgoditaka.

Montpellier Agglomeration HB - Vardar 34:34 (19:17)

Francuska je momčad nakon dva poraza i pobjede u sklopu četvrtog kola podijelila bodove s makedonskim Vardarom nakon vrlo uzbudljivih 60 minuta igre. Dvoboj je krenuo vrlo ravnopravno, a do prvog odvajanja dolazi Vardar u 19. minuti kada postavlja 13:11. Pozvao je tada Patrice Canayer time-out nakon kojeg Montpellier stvara 4-0 seriju i postavlja 15:13 te se ta rezultatska razlika zadržala sve do odlaska na predah kada je bilo 19:17.

U drugom poluvremenu dodatno je pojačao Vardar i stigao na pogodak manjka (19:20), a pokušaj Matjaža Brumena da izjednači rezultat zaustavlja Venio Losert koji pomaže Francuzima da otiđu u novo vodstvo +4 (25:21). Vardar je krenuo u lov na domaćina te je pred kraj susreta stigao na minus dva (31:33). Velika borba odvijala se u posljednjim minutama, a bod za Vardar osigurao je Igor Karačić koji biva siguran za konačnih 34:34. Kod Montpelliera najefikasniji je bio Mathieu Grebille s 11 zgoditaka, a na listu strijelaca upisao se i Venio Losert s jednim golom. U redovima Vardara najbolji je bio Timur Dibirov s devet pogodaka, Igor Karačić dodao je njih sedam, a Blaženko Lacković protivničku mrežu zatresao je tri puta.

KIF Kolding - Barcelona 27:27 (14:16)

Dvije ekipe s vrha tablice skupine B snage su odmjerile u četvrtom kolu Lige prvaka U vrlo zanimljivom susretu u kojem je borba za bodove trajala do samog kraja, a po posljednjem sučevu zvižduku semafor je pokazao neriješen rezultat. Danska momčad nešto je bolje krenula u susret od protivnika te je povela 4:2, ali tada su se probudili Barcelonini redovi te prebacili u višu brzinu i predvođeni raspoloženim Nikolom Karabatićem na predah otišli s +2 (16:14).

Dobar dio drugog poluvremena nastavilo se vodstvo Barcelone, no tada svoja vrata zaključava David Marcus Cleverly i pomaže suigračima da poravnaju rezultat. Konačnih 27:27 i podjelu bodova osigurava Martin Dolk koji u posljednjoj minuti dvoboja biva siguran s linije sedam metara. Kod KIF Koldinga najbolji je bio Bo Spellerberg sa sedam golova, dok je njih pet dodao Martin Dolk. Najefikasniji u Barceloninim redovima bio je Nikola Karabatić sa šest zgoditaka, a jedan manje upisao je Kiril Lazarov.

Orlen Wisla Plock - Alingsas HK 28:25 (15:9)

Prvi nedjeljni susret skupine B dobro otvara Alingsas koji je poveo 2:1, ali tada je pojačala ekipa Wisle Plock te je s lakoćom dolazila do pogodaka i serijom 8-0 postavila 9:2, dok s druge strane Alingsas nije mogao pronaći rješenje za domaću obranu te nije postigao pogodak punih 14 minuta. Do odlaska na odmor gostujuća momčad zaostatak je smanjila tek na 9:15.

Gosti s tri pogodaka kreću u drugo poluvrijeme te kreću u lov na domaćina. Raspoloženi Mikael Aggefors na vratima vraća nadu u Alingsasove redove stoga gosti uspijevaju stići na samo zgoditak zaostatka (20:21), ali pred kraj susreta Wisla Plock radi seriju 3-0 koja joj je omogućila slavlje 28:25 po isteku 60. minute. Wislu Plock do pobjede je vodio Nemanja Zelenović s deset golova, njih pet dodao je Tiago Rocha, dok se u redovima Alingsasa istaknuo Jesper Konradsson s deset pogodaka.