Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain 3:0 Bordeaux
Bordeaux

Ivan Dorian Molnar • subota, 25.10.2014.

Prvi od dva derbija 11. kola Ligue odigran je na Parku prinčeva, gdje je u izravnom dvoboju za drugo mjesto PSG pobijedio Bordeaux s 3:0. Dva pogotka postigao je Brazilac Lucas Moura s bijele točke, a u prvom dijelu sudac je, možda malo i preoštro, isključio po jednog igrača iz obje ekipe. Pobjedu PSG-a potvrdio je Ezequiel Lavezzi u završnici susreta.

PSG je za susret protiv Bordeauxa bio lišen usluga već duže ozlijeđenog Zlatana Ibrahimovića i Edinsona Cavanija, koji odrađuje suspenziju zbog kontroverznog crvenog kartona zarađenog prošlog tjedna u susretu s Lensom. Na drugoj strani Žirondinci su bili „izrešetani“ ozljedama, Sagnolu je nedostajalo pola momčadi: Sane, Jussie, Saivet, Ilori, Pellenard i Maurice-Belay činili su „bilancu“ bolničkog kartona gostiju iz Bordeauxa. Kapetansku vrpcu u redovima Žirondinaca ponio je nesuđeni hrvatski reprezentativac Gregory Sertić.

Iako je dominirao terenom, bilo je vidljivo kako PSG-u posebno u prvih pola sata nedostaju dvije „udarne igle“, dok je Bordeaux u 28. minuti dobio svojevrstan „vjetar u leđa“. Naime, tada je branič PSG-a Gregory van der Wiel dobio crveni karton nakon jednog zakašnjelog starta. Bila je to odlična situacija za Žirondince, koja nije potrajala dugo. Samo deset minuta kasnije „pocrvenio“ je i Biyongo-Poko poslije starta na Verrattiju, iako je ta odluka suca Chaprona bila malo prestroga.

U 39. minuti David Luiz pogodio je stativu, a bio je to nagovještaj onoga što slijedi. Ponovno je Verratti bio u glavnoj ulozi, pao je talijanski veznjak preko noge Yamberea, a sudac je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator za 1:0 u 45. minuti bio je Lucas.

Isti igrač u petoj minuti nastavka izborio je još jedan jedanaesterac, ovog puta Pallois je skrivio prekršaj za najstrožu kaznu. Lucas je sam izveo udarac s bijele točke i podebljao prednost Parižana na 2:0. Nisu se predavali Žirondinci, minutu kasnije Sirigu je uspio zaustaviti udarac Plašila, pokušavao je i brzonogi Khazri, ali gosti nisu imali snage za povratak. Pobjedu PSG-a potvrdio je golom devet minuta prije kraja Ezequiel Lavezzi.