Hrvatski nogometni kup, Osmina finala, 29.10.2014, 14:00 h, Lapad, Dubrovnik, gledatelja: 1.000

Branimir Korać • srijeda, 29.10.2014.

Nogometaši Rijeke očekivano su se plasirali u četvrtfinale Kupa. Na gostovanju u Dubrovniku imali su lagan posao i svladali su domaći GOŠK s 3:0...

Toni-Orest Drašković
70'
18
Stjepo Begušić
74'
16
Ivan Ljubišić
76'
Matjaž Kek

I bez Kramarića, Sharbinija, Tomečaka, Moisesa i Mitrovića, Rijeka je uspješno odradila posao u Dubrovniku. Domaći GOŠK svladan je s 3:0 i Riječani su bez većih stresova prošli u četvrtfinale Kupa.

Dok su se na ostalim travnjacima prvoligaši tresli i(li) sramotili, Rijeka je već za manje od pola sata stigla do ugodne prednosti i krenula prema četvrtfinalu.

Već u šestoj minuti poveli su lijepim udarcem Bertoše koji je s nekih 20 metara precizno pogodio i donio gostima prednost.

Nastavilo se inicijativom Rijeke, a na drugi pogodak čekalo se do 25. minute. Tada je Jajalo ubacio iz kornera, a Lešković zabio za 2:0.

Već tada je bilo jasno da će domaćin teško išta napraviti u ovom susretu. Mogli su gosti do odlaska na odmor i povisiti prednost te s još uvjerljivijim vodstvom završiti poluvrijeme, ali Zec nije iskoristio dobru priliku.

U drugom poluvremenu bez promjena. Rijeka je i dalje imala inicijativu i stvarala prilike, a do trećeg gola stigla je u 53. minuti. Vešović je odlično ubacio za Kvržića koji glavom zabija za 3:0.

Do kraja susreta pogodaka više nije bilo, ali je zato bilo crvenih kartona. Prvo je nakon sat vremena igre Kacić isključen nakon prekršaja nad Zecom, a u samom finišu i Ivan Krstanović je morao ranije pod tuš zbog drugog žutog kartona.