MAXtv Prva liga, 14. kolo, 01.11.2014, 15:00 h, Park mladeži, gledatelja: 1800
Suci: Bruno Marić, Miro Grgić, Dejan Berger
Split
0:0(0:0) Dinamo
Dinamo

Josip Piršljin • subota, 01.11.2014.

Iako je dvoboj Splita i Dinama slovio za derbi 14. kola MAXtv Prve lige, na Parku mladeži nije bilo previše dobrog nogometa. Susret je završen podjelom bodova, a pogodaka nije bilo.

Mate Bilić
62'
7
Ivan Jukić
75'
31
Marin Roglić
90'+2'
Ivan Matić
90
(do 75')
28
(do 62')

Zoran Mamić

Poslije teškom mukom izborenog prolaza u Kupu protiv Opatije, Dinamo je gostovao kod Splita gdje je tražio izlaz iz mini-krize. No, Zagrepčani nisu uspjeli svladati borbene Splitovce koji su zasluženo osvojili jedan bod. Utakmica je završila rezultatom 0:0 i bit će brzo zaboravljena zbog slabe igre.

Zoran Mamić je ovog puta za stoperski dvojac izabrao Šimunovića i Taravela, dok se u napadu odlučio za Soudanija, Čopa i Wilsona. Matić je, pak, bio bez udarnog napadača Cikalleshija, a Roce se uspio oporaviti do utakmice, te je počeo od prve minute.

U početku utakmice nije bilo gotovo ništa zanimljivog na terenu, Dinamo je imao blagu inicijativu, ali bez konkretnih prilika. Split se, pak, koncentrirao na obranu i čekao svoju šansu iz kontranapada. Tek u 28. minuti gosti su prvi put zaprijetili, Soudani je glavom pucao pokraj gola.

Nešto kasnije istaknuo se domaći vratar Zagorac koji je najprije lijepo obranio pokušaj Ibaneza iz slobodnog udarca, a potom je zaustavio i Wilsona. Pred kraj prvog poluvremena Kvesić je imao dobru priliku dovesti svoju momčad u vodstvo, ali raspoložen je bio i Eduardo.

Početkom drugog dijela crveni su se ohrabrili i počeli dominirati na terenu, ali nisu bili konkretni u završnici. Drugih 45 minuta nije ponudilo ništa bolji nogomet, Dinamovci su se tek oko 80. minute "probudili" i stvorili nekoliko izglednih situacija, ali što zbog Zagorca, što zbog vlastitih grešaka nisu uspjeli zabiti pogodak na Parku mladeži, te je susret završen neodlučeno 0:0.