MAXtv Prva liga, 14. kolo, 03.11.2014, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 400

Istra 1961 uvjerljivo poražena od Lokomotive, a imala vodstvo 2:0

Josip Piršljin • ponedjeljak, 03.11.2014.

Kao što je bio slučaj i u posljednjih nekoliko dvoboja Lokomotive i Istre 1961, i zadnja utakmica 14. kola domaćeg prvenstva bila je sadržajna i zanimljiva. Iako je vodila 2:0, Istra je ipak doživjela poraz od Lokomotive, i to s dva razlike.

14. kolo MAXtv Prve lige zaključili su međusobnim susretom Lokomotiva i Istra 1961 na stadionu u Kranjčevićevoj ulici. Malobrojna publika vidjela je vrlo zanimljivu utakmicu sa šest pogodaka, preokretom, crvenim kartonom, jedanaestercem, nevjerojatnim promašajima i neočekivanim vratarom. Plavo-bijeli su na kraju zasluženo slavili 4:2.

Gostujuća momčad je do početnog vodstva došla već u osmoj minuti. Jo je prošao po strani i asistirao za Radonjića koji je uspio primiti loptu i prevariti Simona Slugu za 0:1. Istra je u tim trenucima bila dosta bolji suparnik i mogla je brzo do novog gola.

To se ipak dogodilo u 20. minuti. Zvonko Pamić je vrlo lijepo izveo slobodni udarac i zeleno-žuti su stigli do osjetne prednosti. Imali su nakon toga još dvije dobre prilike, ali nisu ih iskoristili i u 39. minuti dopustili su Lokomotivi da smanji rezultat.

Bila je to zapravo druga ozbiljnija šansa Lokosa, a u gol ju je pretvorio Ante Rukavina na dodavanje Bručića. Zagrepčani su se potpuno vratili u utakmicu četiri minute nakon početka nastavka. Musa je pronašao Doležala koji je iz blizine bio precizan za 2:2.

Igra je u drugom poluvremenu bila još otvorenija, prilike su se nizale na obje strane, a potpuni preokret uslijedio je u 69. minuti nakon što je vratar Istre Dreven zaradio crveni karton, a Lokomotiva jedanaesterac. Pošto je Igor Pamić već obavio sve izmjene, na gol je morao stati stoper Ivan Graf koji ipak nije mogao zaustaviti udarac s 11 metara Šovšića.

Puljani se nisu obeshrabrili, već su odlučili pokušati izjednačiti i imali su par izglednih situacija za to. Mogla je Lokomotiva i ranije riješiti pitanje pobjednika, ali Rukavina nije uspio s pet metara pogoditi prazan gol, već je lopta odsjela na vratnici. Igrač Dinama je i u sudačkoj nadoknadi imao veliki promašaj, ali Lokosi su ipak zabili još jedan gol. Kolar je opalio s daljine, Graf je to obranio, ali lopta je ipak na čudan (i smiješan) način ušla u gol.

• Obrisan korisnik03.11.2014. u 23:41
    opa, vidim broj milijunaša u hrvatskoj na idućem popisu će narasti za lijepi broj. unaprijed bi molio da mi netko kaže kako će završit iduća njihova utakmica da znam već sad. i već sam jednom rekao: lokomotiva mora da je onda momčad u rangu barem dortmunda kad si nebrojeno puta može priuštit da... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.11.2014. u 23:13
    3.prijelaz vec zaredom kad igraju ove dvije ekipe,da neznamo kakva je nasa liga rekli bi slucajnost,ovako ipak ne..sto reci za Pamica kada je lani na onoj vec famoznoj pressici rekao"mi nismo prijatelji,mi smo kurac!"? fin neki gospodin taj Paminjo..
  • Obrisan korisnik03.11.2014. u 23:00
    Demonima svaka cast na istupu. Ljudi nisu debili, vide svojim ocima i kuze kako idu stvari.
  • narada10803.11.2014. u 21:46
    postoji izraz eurogol, zna se šta opiše. Prema tome je li smo danas vidjeli „euro-zicer" (Rukavine) ili čak „euro-avto-gol" (Grafa)?