MAXtv Prva liga, 15. kolo, 07.11.2014, 18:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 2000
Suci: Damir Batinić, Goran Pataki, Dejan Berger
Slaven Belupo
Dario Melnjak 56'
1:0 Split
Split

Niko Rukavina • petak, 07.11.2014.

Ante Čačić je u svojem trenerskom debiju na klupi Slaven Belupa odveo Farmaceute do pobjede nad RNK Splitom. Slaven je cijelu utakmicu bio bolja momčad te su se, barem privremeno, odmaknuli s dna ljestvice.

Ivan Jukić
67'
18
Luka Grubišić
76'

Ivan Matić

Jedini pogodak na utakmici između Slaven Belupa i Splita u Koprivnici postigao je Melnjak u 53. minuti utakmice. Split je načet ozljedama izgledao dosta slabo, a Slaven je pokazao solidnu partiju na debiju svojeg trenera Ante Čačića.

Početak utakmice na gradskom stadionu u Koprivnici pripao je domaćinima. Paracki, bivši igrač Splita, vrlo slabo je zaprijetio na samom početku utakmice. Nakon što je Deliću poništen pogodak zbog čistog zaleđa, Cesarec je propustio najveću prigodu za domaćine u 8. minuti. Gengov je ubacio sa strane, a Cesarec je tukao glavom iz kosa, no Zagorac je bio spreman i uspio je izbaciti loptu u korner.

Split je došao do daha tek sredinom poluvremena. Prvo je Glavina opasno zaprijetio iz slobodnog udarca u 25., a tri minuta kasnije Sokol Cikalleshi je udario glavom nakon centaršuta debitanta Majstorovića i pogodio - stativu. Do kraja pogotka Delić se našao u izvrsnoj prigodi da Slavenu donee vodstvo međutim iz dobre poziciju pucao je preko gola.

Drugo poluvrijeme otvorio je Cikalleshi s još jednom prigodom, no nakon solo prodora njegov udarac se odbio od Grgića u korner. Ubrzo nakon toga Belupo je zabio jedini pogodak na utakmici. Melnjak je naletio na jednu odbijenu loptu i neobranjivo pogodio za vodstvo Farmaceuta.

Do kraja utakmice Slaven je bio bliže drugom pogotku nego Split izjednačenju. Najveću prigodu do kraja utakmice propustio je Slavenov Crepulja čiji je udarac odsjeo na spojnici.