MAXtv Prva liga, 15. kolo, 08.11.2014, 15:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 800
Suci: Bruno Marić, Miro Grgić, Hrvoje Barišić
1:1(0:0) Zadar
Jurica Buljat 86'
Zadar

Josip Piršljin • subota, 08.11.2014.

Iako je po izjavama nogometaša Istre 1961 pobjeda protiv Zadra bila imperativ, do nje ipak nisu stigli. Goste je u Puli poraza spasio Jurica Buljat u 86. minuti.

Roberto Viduka
90'+3'

Miroslav Blažević

Subotnji program MAXtv Prve lige otvorili su međusobnom utakmicom Istra 1961 i Zadar. Obje momčadi se nalaze u krizi rezultata, te im je pobjeda bila prijeko potrebna zbog stanja na tablici, do nje ipak nisu došle. Dvoboj je završen podjelom bodova, svaka je ekipa zabila po gol.

Igor Pamić je ovog puta na vrata stavio Brkića pošto je Dreven bio suspendiran, a također kartoniranog Blagojevića zamijenio je Matoš. Miroslav Blažević, pak, nije mogao računati na Ješea i Hrgovića, a bod mu je donio pogotkom Jurica Buljat.

U početku utakmice nije bilo većih uzbuđenja na terenu, tek nekoliko opasnijih udaraca s obje strane. Pred kraj prvog dijela gostujuća momčad je bila ta koja je imala izrazitije šanse, u 40. minuti Brkić je sjajno obranio udarac Ikića glavom, a ubrzo potom bolji je u dvoboju jedan-na-jedan s Terkešom.

Još jednu veliku priliku u gol su propustili realizirati nogometaši Zadra odmah nakon početka nastavka. Pešić se našao sam pred Brkićem, ali loše je pucao i vratar zeleno-žutih je to zaustavio. Nakon toga igra domaćih se malo popravila, a Pamićevi igrači uspjeli su doći do vodstva nakon 69 minuta.

Repić, koji je zamijenio Joa već u 38. minuti, gurnuo je loptu Radonjiću prema vratima Matkovića. Napadač Dinama na posudbi odmjerenim je udarcem s ruba šesnaesterca pronašao mrežu gostiju i donio prednost svojima.

Kada se već činilo da će Istra konačno upisati pobjedu, tek četvrtu ove sezone, uslijedilo je razočaranje za Demone i ostale navijače zeleno-žutih. Buljat je došao do lopte nakon kornera, te udarcem iskosa pogodio daljnju stativu Brkića i lopta je ušla u gol za konačnih 1:1.