Premiership, 11. kolo, 08.11.2014, 18:30 h
Queens Park Rangers
Queens Park Rangers 2:2 Manchester City
Manchester City

Ante Zovko • subota, 08.11.2014.

Rezultatska kriza Manchester Cityja produbljena je remijem 2:2 s Queens Park Rangersima, koji su dvaput vodili, da bi Sergio Agüero spašavao prvaka.

Poslije dva poništena gola, momčad Harryja Redknappa, koji je držao oporavljenika Niku Kranjčara na klupi tijekom cijelog susreta, vodila je golom Charlieja Austina. Agüero je izjednačio, a Manchester City opet je pokazao slabosti u obrani te je Martin Demichelis donio novu prednost Rangersima. Argentinac se na kraju iskazao sjajnim golom za remi poslije kojeg City zaostaje osam bodova za Chelseajem.

Rangersima su u jednoj minuti na početku susreta poništena dva gola. Austin je prvo bio u zaleđu, a onda je Hart dvaput dotaknuo loptu kod ispucavanja i dodao je Austinu koji je odmah pogodio mrežu, no i taj je gol poništen jer je vratar dvaput dirao loptu kod ispucavanja.

Treća sreća ukazala se napadaču londonske momčadi u 21. minuti. Vargas je prešao Clichyja na krilu i vratio za Austina koji je bio u malom zaleđu koje ovaj put nije primijećeno i domaći su poveli.

City je izgledao izgubljeno u obrambenom dijelu momčadi bez kapetana Kompanyja, no u napadu ima dovoljno kvalitete da se isprave pogreške. Agüero u 32. minuti prima loptu uz pomoć ruke i pogađa bliži kut.

Poslije otvorenog stila igre s obje strane početkom drugog dijela, ritam je pao poslije dvadesetak minuta i Rangersi su opet poveli u 76. minuti. Austin je tražio Zamoru, Demichelis je pokušao presjeći, no pogodio je vlastiti gol.

Igra se lagano selila u potpunosti na polovicu domaćih i Caulker je na liniji zaustavio Milnerov pokušaj glavom, a u sljedećem napadu argentinski napadač sjajno prima dodavanje Tourea i sa stilom izjednačuje.