MAXtv Prva liga, 15. kolo, 09.11.2014, 19:00 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 5100

Branimir Korać • nedjelja, 09.11.2014.

Fantastični Andrej Kramarić iz utakmice u utakmicu dokazuje klasu. U Rotterdamu ga nije išlo, promašio je ono što inače lakoćom zabija, ali se zato iživio već na sljedećem protivniku utrpavši Lokomotivi čak pet golova...

Kada je Tomislav Ivković u najavi utakmice s Rijekom rekao da nakon drugog poluvremena u Rotterdamu nema pojma kako se suprotstaviti Riječanima i da je možda i bolje da ne idu na Kantridu, nije mogao niti zamisliti koliko je u pravu. Pet komada utrpao mu je samo Andrej Kramarić u tom festivalu pogodaka priključio se i Josip Ivančić.

Kramarić je tako pokazao da je ono u Rotterdamu bio samo loš dan, odigrao je maestralno i još jednom pokazao da je klasa malo prevelika za ovu ligu. Riječani mogu biti presretni što ga imaju u svojim redovima, a Dinamo... Jedan gol nedostajao je Kramariću da uhvati Marija Dodika koji je u dresu Slaven Belupa postigao šest pogodaka, no na kraju je to manje bitno.

Rijeka je od prve minute bila daleko bolji protivnik, diktirala je tima utakmice, a Kramarić je bio posebno agresivan i tražio je pogodak.

Prvi je stigao u 21. minuti kada je vrlo raspoloženi Anas Sharbini odlično prošao po lijevoj strani i pronašao zaboravljenog Kramarića pred golom gostiju koji rutinski zabija. Velika pogreška gostujuće obrane koja nije čuvala najopasnijeg igrača.

Minutu kasnije već je 2:0. Ponovno je Lokomotiva lakoćom probijena preko bočne pozicije, ovaj put učinio je to Kvržić, a Kramarić je ponovno bio pred golom i povisio vodstvo svoje momčadi.

U 38. minuti susreta najljepši potez utakmice. Ivan Močinić lijepo je pronašao Kramarića koji još ljepše lobuje Slugu, ostavlja ga bez šanse i podiže na 3:0.

Ivković i igrači jedva su dočekali kraj prvog dijela u kojem nisu bili ravnopravan protivnik, ali ništa bolje nije im bilo niti u drugih 45 minuta. Rijeka nije podizala nogu s gasa, nastavila je puniti gostujuću mrežu - do vrha.

U 49. minuti još jedna akcija Sharbini - Kramarić, Anas je krasno vanjskim dijelom kopačke pronašao utrčalog Kramarića koji iz prve zabija svoj i riječki četvrti pogodak.

Tek što je prošlo sat vremena, Sluga je i peti put vadio loptu iz mreže. Među asistente upisao se i Moises, i to uz neshvatljivo ponavljanje pogrešaka Lokomotive. Po tko zna koji put riječki igrač je projurio bokom i po tko zna koji put Kramarić je ostao apsolutno sam. Naravno, za njega je to lagan posao.

Matjaž Kek izvadio ga je iz igre u završnih deset minuta za ovacije riječkih navijača, a točku na i stavio je Josip Ivančić u 84. minuti.

Tomislav Ivković ipak nije znao kako se suprotstaviti ovoj Rijeci.

• Obrisan korisnik10.11.2014. u 10:36
    posebno veseli povratak rastrčalog močinića (vjerojatno je i kovaču izmamio smiješak) , a sharbini je začepio gubicu pljuvačima koji negoduju njegovom pozivu u B-repku
  • Obrisan korisnik10.11.2014. u 08:30
    bravo krama! u pravilu igrači koji ovako trpaju u HNL-u naprave rezultat i vani (olić, mandžo, eduardo, nekad davno vlaović...)
  • Obrisan korisnik09.11.2014. u 23:00
    Nadam se da će ostati do kraja sezone jer ima šanse srušiti sve rekorde što se tiče broja pogodaka u sezoni.
  • Obrisan korisnik09.11.2014. u 22:59