Borna Rupnik • petak, 14.11.2014.

Njemačka je pobijedila Gibraltar istim rezultatom kao i Poljska Gruziju, dok je utakmica Škotske i Republike Irske odlučena jednom dobro izvedenom akcijom poslije kornera.

Njemačka - Gibraltar 4:0

Svjetski prvaci Nijemci očekivano su lako došli do bodova protiv debitanta u kvalifikacijama, Gibraltara, koji još uvijek čeka na svoj prvi pogodak. No, Nürnberg su gosti mogli napustiti zadovoljni, s obzirom da su primili samo četiri pogotka - u usporedbi sa sedam, koliko su primili od Poljske i Republike Irske.

Prva dva bila su djelo Müllera u 12. i 29. minuti. Napadač Bayerna iz Münchena dva je puta dobro reagirao ispred gola Gibraltara, a na 3:0 povisio je njegov klupski suigrač Götze nedugo prije odlaska na odmor.

Konačnih 4:0 postavio je Santos poslavši loptu u vlastitu mrežu nakon prodora i ubačaja Podolskog s lijeve strane. Elf je loptu u svom posjedu imao 75 posto vremena, a prema golu Gibraltara uputio je ukupno 28 udaraca.

Gruzija - Poljska 0:4

Poljska je do svoje treće kvalifikacijske pobjede stigla u Tbilisiju. U prvom poluvremenu pogodaka nije bilo, pri čemu su Poljaci Grosicki i Milik pogađali okvir gola, a gosti su domaći otpor slomili u nastavku.

U 51. minuti Mila je izveo korner, Krychowiak prvi igrao glavom, a potom Glik također glavom proslijedio loptu u mrežu. Sve nade Gruzijaca ugašene su između 71. i 73. minute, kada prvo Krychowiak pogađa iz blizine, a potom Milik asistira Mili za sjajan udarac i povećanje vodstva na 3:0.

Konačni je rezultat postavio Milik, nakon odbijenog udarca Lewandowskog, u sudačkoj nadoknadi vremena.

Škotska - Republika Irska 1:0

Čvrsta, borbena utakmica Škotske i Republike Irske u Glasgowu nije ponudila pretjerano atraktivan nogomet, a najbolje je prilike u prvom poluvremenu propustio Fletcher. U nastavku je prvi zaprijetio McGeady, i kada se činilo da Škoti popuštaju - postigli su pobjedonosni pogodak.

Škoti su dvoboj u svoju korist riješili u 75. minuti utakmice, "prizemnom" akcijom iz kornera koju je odmjerenim udarcem zaključio Maloney.

Ircima je nakon vrlo dobrog starta u kvalifikacije to bio prvi poraz, dok su Škoti poslije uvodnog poraza od Njemačke skupili također sedam bodova i u potpunosti se uključili u borbu za mjesta koja vode prema Francuskoj.