Metz
Metz 2:3 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Ivan Dorian Molnar • petak, 21.11.2014.

Nogometaši Paris Saint-Germaina pobjedom kod Metza otvorili su 14. kolo Ligue i barem privremeno zasjeli na vrh prvenstvene ljestvice...

Nakon prvih 16 minuta utakmice u Metzu činilo se kako će Paris Saint-Germain lako do novih bodova i vrha ljestvice. Međutim, nastavak je donio pravi „triler“, u kojem je momčad Laurenta Blanca golom u završnici ipak prevagnula.

Već u devetoj minuti Parižani su poveli, Javier Pastore ukrao je jednu loptu domaćoj obrani i lijepo prebacio vratara Carrassa. Podebljali su gosti prednost samo sedam minuta kasnije, kada je Bussmann skrenuo slobodan udarac Lavezzija u vlastitu mrežu – 0:2, rezultat s kojim se otišlo na odmor, nakon potpune dominacije Parižana.

Međutim, u nastavku je krenula prava drama. Četiri minute nakon početka drugog dijela Metz je dobio priliku smanjiti s bijele točke, nakon što je Rabiot u kaznenom prostoru srušio Krivetsa. Siguran izvođač bio je Modibo Maiga za 1:2. „Ludilo“ na stadionu Metza tek je počelo, a samo četiri minute kasnije domaćinima je sviran novi jedanaesterac.

Ovoga puta Van der Wiel je igrao rukom u šesnaestercu, a još je jednom neumoljiv s bijele točke bio Maiga, izjednačivši na 2:2 u 53. minuti. Laurent Blanc bio je izvan sebe - Parižani su napadali i stezali obruč, ali Metz se uspješno branio.

Ipak, čvrsti zid domaćina srušen je u samoj završnici. Carrasso je čudesno branio, ali u 84. minuti nije mogao stići sve. Pucao je prvo Ibrahimović, Metzov vratar odbio loptu, no samo do Lavezzija, koji je posprema u mrežu za konačnih 2:3 i proboj PSG-a na vrh Ligue 1. Barem do nedjelje, kada Marseille na Velodromeu dočekuje Bordeaux.