MAXtv Prva liga, 16. kolo, 22.11.2014, 17:00 h, Stadion u Stanovima, gledatelja: 1500

Branimir Korać • subota, 22.11.2014.

Rijeka je stigla do očekivana tri boda na gostovanju u Zadru gdje je slavila s minimalnih 1:0. Na teškom travnjaku domaćin je pružio čvrst otpor, međutim pogodak Moisesa nakon sat vremena igre bio je dovoljan gostima za slavlje...

Domagoj Muić
53'
4
Ante Sarić
81'
5
Ivan Šimurina
90'+2'
Matjaž Kek

Prvi dvoboj Rijeke i Zadra na Kantridi završen je katastrofalnim porazom Zadrana 6:1, no bilo je jasno da će u Stanovima biti drugačija priča. Zadrani su se postavili čvršće, pomogao im je i dosta težak teren i Rijeka je imala težak posao.

Gosti su od početka preuzeli inicijativu i bili puno opasniji protivnik, no dugo du čekali na pogodak. U prvom poluvremenu prijetili su u više navrata, a najbliže pogotku stigli su u 34. minuti kada je Anas Sharbini pogodio vratnicu. Kramarić je pripremio priliku za Sharbinija koji nije imao sreće.

U tim trenucima trajao je jak pritisak Riječana koji su nizali prilike, ali Matkovićeva mreža ostala je nedirnuta.

Do kraja prvog dijela pogodaka nije bilo i Zadrani su ispunili polovicu onog što su si zacrtali.

Od početka drugog dijela Rijeka je krenula po pogodak, ali pokušaji Leškovića, Kramarića i Sharbinija nisu pronašli put do mreže da bi u 61. minuti Rijeka ipak stigla do prednosti.

Gosti su krenuli u kontranapad koji su povukli Kvržić, Kramarić i Sharbini, iz drugog plana utrčao je Moises kojeg Sharbini dobro proigrava, a Brazilac zabija za vodstvo.

Već u sljedećoj minuti veliku priliku propustio je domaćin kada je Weitzer iskosa umalo kaznio nesporazum u riječkoj obrani, ali nije pogodio prazna vrata.

20 minuta prije kraja Lešković je mogao riješiti pitanje pobjednika, ali njegov udarac zaustavlja vratnica da bi u završnici veliku priliku na drugoj strani propustio Pešić i Rijeka odnosi minimalnu pobjedu.