Josip Piršljin • nedjelja, 23.11.2014.

U nedjeljnom popodnevnom terminu Serie A odigrano je šest utakmica. Najviše golova palo je na susretu Napolija i Cagliarija u kojem su gosti uzeli bod. Na strani su uspješni bili Fiorentina, Empoli, te Sassuolo za kojeg je dobar nastup ubilježio Vrsaljko asistiravši za pobjednički gol.

Vrlo efikasnu utakmicu odigrali su nogometaši Napolija i Cagliarija. Gledatelji na stadionu San Paolo vidjeli su čak šest pogodaka, ali ostali su razočarani jer njihov klub nije pobijedio, završilo je 3:3. Roma će tako Napoliju pobjeći na šest bodova više na drugom mjestu.

Sve je počelo dobro za domaću momčad. Higuain je u 11. minuti zabio za 1:0, a nakon pola sata nebesko plavi su već imali 2:0 poslije pogotka Inlera. Ipak, gosti sa Sardinije smanjili su preko Ibarba, a izjednačili početkom nastavka preko Fariasa. Potom je Napoli vratio vodstvo kada je De Guzman svladao Cragna, ali ubrzo potom Farias drugim pogotkom postavlja 3:3. Josip Radošević je bio na klupi za pričuve.

Montellina Fiorentina uspjela je odnijeti sva tri boda u Veroni protiv istoimenog domaćina. Viole su slavile 2:1 i malo učvrstile svoju poziciju u sredini tablice. Rodriguez je bio precizan za početno vodstvo gostiju, a Nicolas Lopez je poravnao rezultat prije kraja prvog dijela. Pobjednički gol za momčad iz Firence postigao je Kolumbijac Cuadrado. Milan Badelj je bio na klupi Fiorentine, ali nije ulazio u igru.

Sampdoria je imala priliku vratiti se na treću poziciju, ali iz Cesene je odnijela samo jedan bod. Mihajlovićeva ekipa gubila je golom Lucchinija do 77. minute, no tada je Nica postigao autogol i omogućio sastavu iz Genove da se kući vrati s bodom "u džepu". Cesena će tako ostati u zoni ispadanja, a Sampdoria na četvrtom mjestu s bodom manje od Napolija.

Na Olimpijskom stadionu u Torinu gostovao je Sassuolo koji je u posljednjim minutama zabio gol i odnio pobjedu, a u akciji za 0:1 sudjelovao je hrvatski branič Šime Vrsaljko. Bivši igrač Dinama u 87. minuti je asistirao Floro Floresu koji je prevario Gilleta. Domaći u prvom poluvremenu nisu realizirali jedanaesterac, neprecizan je bio Sanchez Mino.

Kao gost uspješan je bio Empoli u Parmi. Zahvaljujući golovima Vecina i Tavana slavio je 2:0, Marijan Ćorić u redovima domaćih ostao je na klupi. Udinese i Chievo su odigrali 1:1, Radovanović je poništio gol Di Natalea, a hrvatski veznjak Igor Bubnjić nije ulazio u igru za Stramaccionijevu ekipu.

• Obrisan korisnik24.11.2014. u 10:18
    Kako se kaže obrana osvaja prvenstva, a Napoli je več primio u 12 kola 2/3 golova što u 38 utakmica inače primi ekipa šampiona
  • Obrisan korisnik24.11.2014. u 10:11
    Gdje je onaj A.C. MILAN lik koji tvrdi da je Napoli glavni favorit za osvajanje. Evo baš zbog ovakvih utakmica NIJE. Čujemo se na kraju sezone!
  • Obrisan korisnik24.11.2014. u 09:52
    Gdje je onaj A.C.MILAN lik koji tvrdi da je Napoli glavni kandidat za osvajanje sa svojim prosječnim centralnim vezistima i skart obranom kojom imaju to jednostavno ne mogu nikako biti. Realno Napoli može pobjediti bilo koga u jednoj utakmici,naročito doma ali baš ovakve česte utakmice kao ova... [više na forumu]