Liga prvaka - Skupina A, 6. kolo, 23.11.2014, 17:00 h
RK Zagreb 25:23 Meškov Brest
Meškov Brest

Zagrebaši nakon velike borbe u zagrebačkoj Areni svladali Meškov Brest

Iz Arene Zagreb:Zvonka Keliš • nedjelja, 23.11.2014.

Rukometaši PPD Zagreba u nedjelju su u zagrebačkoj Areni ugostili ekipu bjeloruskog Meškov Bresta od koje su tjedan ranije poraženi u prvom ovosezonskom njihovom međusobnom susretu. Vrijeme je stoga bilo za uzvrat pred domaćim navijačima u kojem nakon velike borbe do posljednje minute Zagrebaši osiguravaju dva važna europska boda.

PPD Zagreb - Meškov Brest 25:23 (11:8)

6. kolo Lige prvaka
ZAGREB - Arena Zagreb, Gledatelja:7593
Suci: Cohen/Peretz (Izrael)

PPD Zagreb: Ivić (4 obrane), Stevanović (8 obrana); Mihić 3, Brozović 1, Stepančić 2, Šprem 1, Čorić, Šebetić 2, Raković 1, Horvat 6, Šušnja 1, J. Valčić 1, T. Valčić, Obranović 4, Vuglač 3, Lukačec
Trener: Veselin Vujović

Meškov Brest: Pešić (10 obrana), Čarapenka, Babičev, Božović, Manojlović 5, Kamišik, Špiler, Nikulenkau, Stojković 9, Šumak, Vukić, Baranau, Rutenka 4, Razgor 2, Šilović 3, Astrašapkin
Trener: Željko Babić

Sedmerci: PPD Zagreb: 3/4; Meškov Brest: 5/5
Isključenja: PPD Zagreb: 10 min.; Meškov Brest: 8 min.

p>Momčad PPD Zagreba ove je nedjelje poslije podne zakoračila u najvažniji dvoboj polusezone koji im je u sklopu šestog kola Lige prvaka u zagrebačku Arenu doveo bjeloruski Meškov Brest. Nakon što je Meškov protekloga vikenda odigrao odlično te je na svom terenu, uz loše izdanje Zagrebaša, osigurao slavlje 26:22, uzvrat u Zagrebu bila je odlična prilika za hrvatskog predstavnika da se pred svojom publikom pokaže u boljem svjetlu te da osigura dva izuzetno važna europska bodova za mogući nastavak u najelitnijem europskom klupskom natjecanju.

Trener Veselin Vujović na teren je protiv Meškov Bresta poslao Filipa Ivića među vratnice, dok su se u prvoj obrani ispred njega našli kapetan Zlatko Horvat, kao i Luka Stepančić, Ilija Brozović, Tonči Valčić, Josip Valčić te Lovro Mihić na prednjemu.

Nakon dugog uvodnog napada gostiju vrijeme je i za njihov prvi pogodak za kojeg zaslužan biva Nikola Manojlović, koji je i protekloga tjedna dobrano napunio mrežu PPD Zagreba. Prvi pogodak domaćina biva, pak, djelo mladog Mihića, no na suprotnoj strani odgovor odmah nudi iskusan Rastko Stojković. Igralo se potom pogodak za pogodak, no uz duge napade i velik broj tehničkih pogrešaka da bi u 14. minuti domaću momčad u prvo vodstvo doveo Mario Vuglač (4:3).

Uspio se tri minute kasnije PPD Zagreb odvojiti i na +2, siguran je tada Brozović, no iskusni Bjelorusi pronalaze rješenje za domaću 5-1 obranu te Stojković s linije sedam metara pri ulasku u završnicu prvoga poluvremena osigurava novo poravnanje rezultata (6:6). Borbeno je i čvrsto bilo do odlaska na odmor, no u posljednjim minutama prvoga dijela ukazuju se Ivan Stevanović među vratnicama, ali i Leon Šušnja s jednim te Horvat s tri uzastopna pogotka koji postavljaju domaćih +3 na poluvremenu (11:8).

Odlično Zagreb ulazi u nastavak te se preko Josipa Valčića i Luke Šebetića odvaja na +5 i sigurnom obranom ostavlja Meškov punih 13 minuta bez pogotka. Post Bjelorusa tada prekida Simon Razgor (9:13), no domaći rukometaši čuvaju stečenu prednost. Sredinom nastavka razbranjuje se Ivan Pešić, a Sjarhej Šilović i Manojlović dovode svoju ekipu na minus tri (13:16).

Uspjeli su potom Zagrebaši pronaći rupe u gostujućoj obrani te ih iskoristiti za vrlo dobro odvajanje na itekako važnih +5 (20:15) koje na 21:15 povisuje Sandro Obranović. Minuta predaha pomogla je tada momcima Željka Babića koji se dobro obranom, zatvaranjem ključnih Zagrebovih igrača te potom i mini serijom pogodaka, kao i realiziranim sedmercem približavaju na samo pogodak zaostatka (21:22). Nešto više od dvije minute prije kraja Lovro Šprem prekida domaći post, velika borba za bodove odvija se do samoga kraja, no pobjeda ipak ostaje u Zagrebu, a potvrđuje je lijepim lobom za konačnih 25:23 kapetan Horvat.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Zlatko Horvat sa šest pogodaka, Filip Ivić sakupio je četiri obrane, Ivan Stevanović njih osam, dok je najbolji kod Meškov Bresta bio Rastko Stojković s devet golova, Ljubo Vukić nije se upisao u listu strijelaca, a Ivan Pešić je sakupio deset obrana.