MAXtv Prva liga, 16. kolo, 23.11.2014, 17:00 h, Park mladeži, gledatelja: 800
Suci: Marko Matoc, Jerko Crnčić, Goran Loparac
2:2(1:0) Zagreb
Denis Kolinger 55'
Gabrijel Boban 90'
Zagreb

Zagreb se pogotkom u sudačkoj nadoknadi iz Splita vraća s bodom, nakon zaostatka 0:2

Niko Rukavina • nedjelja, 23.11.2014.

Iako su nogometaši Splita vodili protiv Zagreba s 2:0, gosti su na kraju došli do zasluženog boda. Za Split je dva pogotka postigao Cikalleshi, a kod gostiju precizni su bili Kolinger i Boban.

Miloš Vidović
60'
11
Dražen Bagarić
68'
Bruno Boban
60'
26
Vedran Jurjević
80'
Dražen Medić

Splitu je pripalo prvo poluvrijeme, a Zagrebu nastavak utakmice. No, domaćinima su trebala dva jedanaesterca u razmaku od dvije minute kako bi poveli. Nedugo nakon drugog pogotka, Zagreb je smanjio, a najbolji strijelac Pjesnika, Gabrijel Boban u posljednjoj minuti donio je svojoj momčadi vrijedan bod.

Split je bolje ušao u utakmicu. Na samom početku, Belle se našao u izglednoj prigodi ali mu je obrana Zagreba u posljednjem trenutku izbila loptu s noge. I u narednim minutama Crveni su nekoliko puta zaprijetili golu Livakovića, no lopta je svaki put išla preko gola.

Najzanimljiviji period prvog dijela dogodio se između 30. i 32. minute. Prvo je Štiglec rukom zaustavio centaršut Bellea, a sudac Matoc dosudio je najstrožu kaznu za domaćine. No, Livaković je obranio udarac Cikalleshija i odbio loptu u korner.

No, nakon kornera lopta je pogodila Mudražiju u ruku i Matoc je u samo dvije minute dosudio drugi jedanaesterac za domaćine. Iz drugog pokušaja, Cikalleshi je bio precizan iako je Livaković i ovaj puta bio "na lopti."

Nakon jednog pokušaja Bobana u prvom dijelu poluvremena, kod Zagreba je ponovno zaprijetio Stepčić neugodnim udarcem iz slobodnog udaraca, no lopta je otišla preko Splitovog gola. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao.

Sedam minuta nakon nastavka, Cikalleshi je zabio svoj drugi pogodak na utakmici lijepim odmjerenim udarcem lijevom nogom s ruba kaznenog prostora. Vrlo brzo Zagrebaši su smanjili zaostatak. Mudražija je centrirao iz kornera, a kapetan Kolinger bio je najviši u skoku i glavom je matirao Zagorca.

Kada se činilo da će Crveni na kraju doći do tri boda, Boban se u sudačkoj nadoknadi odlično snašao nakon jedne odbijene lopte i zabio svoj sedmi ovosezonski pogodak za vrijedan Zagrebov bod.

• Obrisan korisnik23.11.2014. u 22:27
    Split u sesnaest utakmica ima samo 4 pobjede , a jednu od starijih momcadi i skupljih , smijesno.Zagreb puno bolji.
  • cameosis23.11.2014. u 21:30
    steta za izgubljena tri boda, iduci put vise srece za split, nadam se.