Montpellier nadvisio Toulouse, Saint-Etienne nastavio s predstavama siromašnim golovima

Ivan Dorian Molnar • nedjelja, 23.11.2014.

Nedjeljni program 14. kola Ligue 1 otvorili su derbijem za priključak vrhu Saint-Etienne i Nantes, odigravši bez pogodaka, dok je Montpellier s 2:0 na svom terenu bio bolji od Toulousea...

Već i Saint-Etienneovi navijači znaju da kada ove sezone igra njihova momčad, neće se baš nagledati pogodaka. Svjedoči tome i podatak o gol razlici u prva tri susreta grupne faze Europske lige (0:0), ali i siromašnih 13 pogodaka u 14 odigranih kola Ligue 1. No, unatoč tome Zeleni su i dalje pri vrhu, točnije na šestom mjestu.

U ovom kolu odigrali su bez pogodaka kod kuće protiv Nantesa, izravnog konkurenta za vrh ljestvice. Kanarinci su prikazali puno bolju igru u nastavku i bili bliže pobjedi, ali uzeli su na kraju bod i produžili svoj niz neporaženosti na deset utakmica.

Montpellier je uhvatio vrijedan „trobod“ na Mossonu protiv Toulousea. Domaćin je poveo preko Anthonyja Mouniera u 37. minuti, da bi pobjedu potvrdio Souleymane Camara tri minute prije kraja za konačnih 2:0.