Buntić predvodio Kielce do slavlja nad Aalborgom, Celje otkinulo bodove RN Löwenu

Danijela Lemaić • nedjelja, 23.11.2014.

Ove nedjelje zaključeno je šesto kolo Lige prvaka, a do slavlja je stigla Barcelona koja je ponovno bila bolja od Flensburga, slovensko Celje iznenadilo je njemačke Lavove, dok je Kielce bez prevelikih problema svladao danski Aalborg. U susretu KIF Koldinga i Wisle Plock nije bilo pobjednika stoga su ekipe po isteku 60. minute podijelile bodove.

Barcelona - SG Flensburg-Handewitt 36:27 (14:16)

Barcelona je i u drugom susretu pronašla put k slavlju nad aktualnim europskim klupskim prvacima. Barcelona je krenula snažno i nakon prvih 15 minuta imala prednost od +2 (7:5). Tada su momci Ljubomira Vranješa pojačali tempo te serijom pogodaka prešli u vodstvo 12:9, a potom je Anders Eggert zabio s linije sedam metara za 13:9. Iako je Barcelona stigla na pogodak zaostatka (13:14), Flensburg je održao vodstvo do odlaska na predah kada je na semaforu stajalo 16:14.

Prvih deset minuta drugog dijela igralo se u izjednačenom tonu, ali tada priču preokreće Barcelona koja pokazuje što sve zna i umije te nakon početnog minimalnog vodstva 23:22 stvara seriju 6-0 za 29:22. Napad Flensburga se raspao, gostujući igrači nikako nisu mogli posložiti napad stoga je po isteku posljednje minute Barcelona upisala pobjedu 36:27. Kod Barcelone najbolji su bili Kiril Lazarov i Gudjon Valur Sigurdsson svaki s po devet pogodaka, dok je kod Flensburga najefikasniji bio Thomas Mogensen sa sedam golova, a dva manje dodao je Holger Glandorf.

KIF Kolding - Orlen Wisla Plock 30:30 (14:14)

U skupini B momčad Wisle Plock stigla je do svojih prvih europskih bodova, naime, remizirala je s KIF Koldingom. Dobro su krenuli poljski igrači te su zahvaljujući čvrstoj obrani i posloženom napadu nakon 15 minuta imali +3 (8:5). Uslijedilo je potom nekoliko tehničkih grešaka gostiju što je, pak, dobro iskoristio KIF Kolding, sustigao protivnika te poravnao na 13:13. Na odmor se otišlo pri 14:14 nakon što zabijaju Angel Montoro i Kaser Irming.

U drugom poluvremenu krenula je nešto bolja igra Poljaka, a na vratima se razbranio Adam Morawski stoga je Wisla Plock u 41. minuti imala +4 (22:28). Povećalo se to i na +5 (27:22), ali tada se pokazalo iskustvo KIF Koldinga koji je prebacio u višu brzinu te u 49. stigao na samo minus dva (25:27). Pred kraj susreta domaćin je uspio izjednačiti na 28:28 te se poravnata igra zadržala sve do isteka 60. minute kada je semafor pokazao 30:30. Kod danske ekipe najbolji je bio Lasse Bredekjaer Anderson sa sedam pogodaka, dok su kod Wisle Plock najefikasniji bili Valentin Ghionea i Kamil Syprzak svaki s po šest golova.

Celje Pivovarna Laško - Rhein-Neckar Löwen 32:28 (16:11)

Momčad slovenskog Celja osvetila se njemačkim Lavovima za poraz iz petog kola. U susret su vrlo dobro ušle obje ekipe stoga se prvih 15 minuta igralo u egalu. Tada su rukometaši Celja prebacili u višu brzinu te poveli 9:6 da bi svoju prednost gradili sve do isteka 30. minute kada je bilo 16:11.

Nastavak susreta pogotkom otvara Blaž Janc koji biva siguran za 17:11 te se vodstvo domaćina održalo cijelo drugo poluvrijeme. Tako je u 45. minuti bilo 24:18, a RN Löwen nikako nije mogao sustići protivnika i poravnati rezultat. Po posljednjem sučevu zvižduku semafor je pokazao 32:28. Najbolji igrač kod Celja bio je David Miklavčić sa sedam pogodaka, Ivan Slišković zabio je njih pet, a Šime Ivić mrežu je zatresao dva puta. Kod RN Löwena istaknuo se Uwe Gensheimer sa sedam zgoditaka, a jedan manje dodao je Mads Mensah Larsen.

KS Vive Tauron Kielce - Aalborg Handball 33:26 (18:15)

Posljednji susret skupine D odigrali su Kielce i Aalborg, a do slavlja je stigla poljska ekipa. Danci su dobro otvorili susret i poveli 2:0 da bi do 12. minute izgradili prednost od tri pogotka (6:3). Pojačali su tada domaćini te zahvaljujući dobroj 5-1 obrani zaustavili Aalborg. Kielce je iz minute u minutu smanjivao zaostatak te je u 21. minuti, nakon poravnanja na 10:10, stigao do prvog vodstva u susretu (11:10). Povećalo se to i na +4 (16:12), a do odlaska na odmor Aalborg je tek smanjio na 15:18.

Uvodne minute nastavka donijele su dva uzastopna pogotka Isaiasa Guardiole koji je tako doveo Aalborg na zgoditak zaostatka (17:18), ali nanovo pojačavaju domaći rukometaši te se odvajaju na +3 (25:22) da bi do posljednjeg sučeva zvižduka nastavili graditi vodstvo koje je na kraju iznosilo +7 (33:26). Denis Buntić s osam golova predvodio je Kielce do nove pobjede, Ivan Čupić zabio je njih dva, jednako kao i Željko Musa, a u strijelce se upisao i vratar Marin Šego s jednim zgoditkom, a Manuel Štrlek se nije upisao u listu strijelaca. U redovima Aalborga najbolji je bio Sander Sagosen sa sedam pogodaka, dok je njih pet imao Martin Larsen.