Liga prvaka - Skupina D, 7. kolo, 26.11.2014.
Motor Zaporožje
Motor Zaporožje 25:29 OTP Bank Pick Szeged
OTP Bank Pick Szeged

Pick Szeged na gostovanju kod Motor Zaporožja stigao do šeste ovosezonske europske pobjede

Danijela Lemaić • srijeda, 26.11.2014.

Rukometaši mađarskog Pick Szegeda i momčad Motor Zaporožja ove su srijede otvorili sedmo kolo Lige prvaka u skupini D. Ekipa Motor Zaporožja u svojoj je dvorani u Kijevu stigla do petog ovosezonskog poraza nakon što je i u uzvratnom susretu uspješniji bio Pick Szeged.

Mađarski viceprvak Pick Szeged u sklopu sedmog kola Lige prvaka otputovao je u Ukrajinu kako bi snage odmjerio s Motor Zaporožjem. Mađari su pokazali vrlo dobru igru u dosadašnjim kolima te su protiv Motor Zaporožja tražili novu pobjedu kako bi sasvim sigurno osigurali prolazak u daljnju fazu natjecanja. Ukrajinci su, pak, s druge strane imali veliku želju za osiguravanjem četvrte pozicije u skupini B, ali i ovoga puta iskusnijima su se pokazali rukometaši Pick Szegeda.

Iako je susret vrlo dobro otvorio Pick Szeged i nakon pet minuta igre preko Roberta Parronda poveo 3:1, brzo se u utakmicu vratio domaćin te serijom 2-0 poravnao na 3:3. Nanovo su dodatno pojačali gostujući momci te predvođeni Zsoltom Baloghom otišli na +4 (9:5). Motor Zaporožje nije pronalazio rješenje za čvrstu mađarsku obranu, teško je pronalazio put do mreže stoga se na predah otišlo pri četiri pogotka prednosti za Mađare (16:12).

Krenuli su domaćini vrlo dobro u uvodnim minutama nastavka te s dva brza pogotka stigli na minus tri (14:17), no razbranio se tada Jose Manuel Sierra koji pomaže svojoj ekipi da se ponovno odvoji na +5 (20:15). U 45. minuti susreta na semaforu je stajalo 23:17 za goste te su sa sigurnom pobjedom u rukama susret mogli lagano privesti kraju. Motor Zaporožje je do isteka 60. minute uspio tek smanjiti zaostatak i postaviti konačnih 25:29.

Pick Szeged su do pobjede vodili Dean Bombač i Zsolt Balogh svaki s po sedam pogodaka, dok je Alen Blažević dodao jedan gol. Kod ukrajinske ekipe istaknuo se Sergij Onufrienko s osam zgoditaka, dok je njih pet dodao Inal Aflitulin.