Europska liga, skupina G, 5. kolo, 27.11.2014, 19:00 h, Rijeka, Stadion na Kantridi
Suci: Stephan Studer (Švicarska), Sandro Pozzi (Švicarska), Jean-Yves Wicht (Švicarska)

Davor Mikulić • četvrtak, 27.11.2014.

Veliki korak prema europskom proljeću napravili su igrači Matjaža Keka koji su na Kandtridi ugostili Standard iz Liegea te mu uzvratili za poraz iz prvog međusobnog dvoboja. Već u prvom dijelu susreta Riječani su napravili najveći dio posla...

Tortol Lumanza
46'
32
Tony Watt
59'
14
Yuji Ono
68'
Ivan Vukomanović

Drugu pobjedu u petom nastupu i ukupno sedmi bod upisali su Riječani protiv Standarda kojem su identičnim rezultatom uzvratili za poraz iz prvog kola. Međutim, sastavu s Kantride nije išao na ruku rezultat iz Nizozemske gdje je Feyenoord slavio nad Sevillom pa će u posljednjem kolu morati hvatati sva tri boda u Andaluziji.

Prijetnjom su utakmicu otvorili domaći igrači kada je Andrej Kramarić uposlio Moisesa, a s gol linije loptu izbija Van Damme i spriječava rano vodstvo Rijeke. Ubrzo su uzvratili gosti na suprotnoj strani, no spreman je bio Vargić.

Vargić je morao reagirati i minutu kasnije, da bi novu prigodu zatim dobio Moises čiji udarac ovaj put blokira Arslanagić. Veliko uzbuđenje pred gostujućim vratima u 22. minuti bilo je samo nagovještaj Riječkog vodstva. Kramarić je pogodio vratnicu, a odbijenu loptu u mrežu propušta poslati Anas Sharbini.

Četiri minute poslije Rijeka je zasluženo povela. Jajalo je ubacio iz kuta, a najbolje se snalazi Moises čiji udarac glavom napokon pronalazi put do Thuram-Ulienove mreže.

U 34. minuti utakmica je praktički riješena kada je Andrej Kramarić postigao svoj peti pogodak u petoj utakmici grupne faze Europske lige. Sam je izborio kazneni udarac nakon što ga je pomalo naivno srušio Arslanagić, koji je pritom zaradio i crveni karton, a onda ga je i sigurno realizirao.

Do odlaska na predah bezopasno je zaprijetio i Mato Jajalo pa promjena nije bilo.

S obzirom na velikih 2:0, Rijeci je puno lakše bilo igrati u nastavku. U 52. minuti opravdano je zbog nedozvoljene pozicije gostima poništen pogodak, a poslije toga pokušao je De Sart, no neprecizno, jednako kao i pokušaj Jugovića iz 65. minute.

Domaći su igrači tada kontrolirali igru, a na novu prigodu Standarda čekalo se do deset minuta prije kraja. Slobodni udarac odlučio je izvesti M'Poku čiji snažni udarac Vargić skreće u korner.

Dvije minute poslije gledatelji su vidjeli i posljednje prave pokušaj na utakmici. Nakon ubačaja Cvijanovića glavom je u padu gađao Lešković, a sve je završilo udarcem iz kuta poslije kojeg Mitrović loptu šalje iznad grede.

• Captain Tsubasa28.11.2014. u 01:21
    Odmah na početku se znalo, u ovakvoj grupi se, za prolazak dalje, mora nešto uhvatiti i vani... I došlo je do toga... Samo hrabro u Sevilli...
    Captain Tsubasa
  • Obrisan korisnik27.11.2014. u 22:59
    Odlično, šteta da se nije poklopio rezultat iz Nizozemske, dok se Dinamu koji to nije zaslužio poklopi rezultat iz Glasgowa. Jako teško će Rijeka dobiti u Sevilli ali čuda se dešavaju pa ćemo vidjeti.
  • kroftek27.11.2014. u 21:39
    kapa dolje, momci! šteta zbog rezultata u rotterdamu, no sretno vam bilo u sevilli!